Fototapeta w przedpokoju pełni niezmiernie ważną rolę; zachęca gości do wejścia do środka oraz stwarza pierwsze wrażenie. Ważne, by pełniła nie tylko funkcję dekoracyjną, lecz również była funkcjonalna: odporna na wilgoć, zabrudzenia oraz uszkodzenia. Dobrze, jeśli będzie optycznie powiększała niewielki przedpokój. Sprawdź, jak wybrać fototapetę do przedpokoju?  

Wybierając fototapetę do przedpokoju, powinniśmy kierować się kilkoma podstawowymi kryteriami. Jakimi?

Metraż

Przede wszystkim weźmy pod uwagę metraż przedpokoju. Zazwyczaj w naszych mieszkaniach przedpokoje to najmniejsze pomieszczenia, dlatego warto wybrać fototapetę, która je optycznie powiększy. Wybierajmy zatem elementy dekoracyjne o jasnych, ciepłych barwach lub tworzące wrażenie głębi, jak na przykład te z widokiem lasu.

Nastrój

Szukając fototapety do przedpokoju odpowiedzmy sobie na pytanie, jakie emocje chcemy wywołać. Jeśli zależy nam, aby wchodząc do mieszkania poczuć przypływ energii i pozytywny nastrój, zainwestujmy w fototapetę w nowoczesne, geometryczne motywy, pobudzające do działania, w krzykliwych, wyrazistych kolorach.

Jeśli natomiast nasz dom ma być oazą spokoju i miejscem wyciszenia, a spokój chcemy odczuwać już po przekroczeniu jego progu, wybierzmy neutralne motywy natury, delikatne wzory i pastelowe, jasne kolory. Wyciszą nas, zrelaksują, pozwolą odpocząć i zregenerować siły.

Szeroki wybór fototapet oferuje swoim klientom sklep Kraina Fototapet, proponujący także fototapety na wymiar.

Jakość

Przedpokój to miejsce szczególnie eksploatowane zarówno przez gości, jak i domowników. To tam przebieramy się, ściągamy obuwie, tam też znajdują się wieszaki oraz półki na pozostałe elementy garderoby. Dlatego fototapeta do przedpokoju musi odznaczać się wyjątkową jakością, trwałością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wodę, wilgoć czy promienie UV.

Jakość to także jakość wydrukowanego zdjęcia. Ponieważ fototapeta w przedpokoju jest tym, co pierwsze rzuca się w oczy, na zdjęciu powinny być zachowane wszystkie szczegóły, bez widocznych gołym okiem pikseli.

Na końcu warto wspomnieć, że fototapeta w przedpokoju powinna korespondować ze stylem otoczenia oraz aranżacją reszty mieszkania. Ważne, by motywy na niej uwiecznione komponowały się z pozostałymi detalami wyposażenia, a także by współgrała z nimi pod względem kolorystycznym.