Coraz więcej osób, mając na uwadze zarówno swoją kondycję, jak i czystość środowiska, przesiada się z samochodu na rower. Kupujemy też coraz droższe rowery, czyniąc z nich swój podstawowy środek transportu. Powinien być on niezawodny! Dobry serwis rowerowy pozwoli utrzymać jednoślad w dobrym stanie i liczyć na niego w każdej sytuacji. Jak znaleźć taki serwis i co go wyróżnia?

Dobry serwis rowerowy – podstawa dbałości o dwa kółka

Jeśli jesteś dumnym posiadaczem roweru, choćby najtańszego i najprostszego, dobry serwis rowerowy stanie się Twoim sprzymierzeńcem w trosce o jak najlepszy stan pojazdu. Wizyta w serwisie powinna być pierwszym i ostatnim punktem sezonu, a jeśli Twój sezon trwa cały rok – tym bardziej warto regularnie stawiać się na przegląd ze swoim jednośladem.

Ponieważ to właśnie do serwisu rowerowego udamy się z każdą bolączką, zerwaną linką, rozregulowanymi przerzutkami czy skrzywionym kołem, warto przy okazji zakupu roweru poszukać serwisu, na którym będzie można polegać. Raz wybrany może towarzyszyć nam wiele lat. Jeśli zawczasu nie pomyślisz o tym, jaką opieką otoczyć swój rower – a nierzadko to bardzo kosztowny sprzęt, więc nie chcesz oddawać go byle komu! – przy pierwszej awarii będziesz szukać pomocy, ale ta, którą znajdziesz, nie zawsze będzie fachowa. Zacznie się więc poszukiwanie kolejnego serwisu, a potem jeszcze kolejnego. Zabierze to sporo nerwów, a przede wszystkim czasu. Nieprofesjonalne usługi serwisowe mogą też przyczyniać się do kolejnych usterek. Tymczasem Ty spędzisz kolejne dni bez roweru. Jeśli więc właśnie kupiłeś dwa kółka, rozejrzyj się za serwisem, który zadba o niego w potrzebie.

Czym wyróżnia się dobry serwis rowerowy?

Dobry serwis tworzą dobry fachowcy. Jeszcze lepiej – pasjonaci. To połączenie wiedzy, umiejętności i prawdziwego zamiłowania do mechaniki rowerowej sprawia, że serwisant całkowicie angażuje się w rozwiązanie Twojego problemu, a co więcej – nie ogranicza się do usunięcia usterki czy przeprowadzenia przeglądu, ale chętnie doradza, sugeruje zamienniki części czy usprawnienia, które podkręcą możliwości Twoich dwóch kółek.

Naturalnie, pasja bez zaplecza technicznego na niewiele się nie zda. Przed wybraniem się do serwisu warto sprawdzić, czy dysponuje on narzędziami i częściami zamiennymi odpowiednimi dla Twojego modelu. Szczególnie dotyczy to bardziej skomplikowanych rozwiązań, np. hydraulicznych hamulców tarczowych czy amortyzatorów.

Żeby mieć pewność umiejętności i wiedzy pracowników serwisu, najlepiej wybrać taki, który wchodzi w skład sieci oficjalnych serwisów marek rowerowych. To zapewnia ciągłe podnoszenie kompetencji potwierdzone autoryzacjami producenta, oryginalne części zamienne i narzędzia odpowiednie do pracy z naszym sprzętem. Przykładem takiego serwisu może być letni serwis Xtreme Shop współtworzący sieć oficjalnych serwisów iPedro’s.