Nie każdy ma dom czy wystarczająco duże mieszkanie albo firmę, aby pomieścić wszystkie ważne osoby. W przypadku imprezy okolicznościowej warto więc wynająć dobrą restaurację. Odpowiednie miejsce zaopiekuje się gośćmi, poda im dobre jedzenie, zadba o szampańską zabawę i niezapomniane wspomnienia. Tylko jak znaleźć takie miejsce? Dowiesz się tego z lektury artykułu.

Każda okazja jest dobra, aby usiąść w doborowym towarzystwie i świętować. Niezależnie od tego, czy chodzi o tradycyjnie religijne święta, takie jak chrzest, komunię, bierzmowanie czy ślub, które chcemy spędzić w gronie rodziny. Czy też o urodziny, imieniny, rocznice ślubu, gdzie chętnie zapraszamy znajomych, gotowych na świetną zabawę. A może chcemy zorganizować spotkanie integracyjne, konferencję czy szkolenie firmowe? W każdym z tych przypadków potrzebna nam będzie dobra restauracja.

O to, w jaki sposób możemy wybrać dobrą restaurację na imprezę okolicznościową, zapytaliśmy managera „Zajazdu Na Kępie” w Ustroniu:

Najlepszym sposobem na znalezienie restauracji idealnej jest poczta pantoflowa. Relacja znajomych czy rodziny, którzy byli na imprezie w danym miejscu, to niezawodna rekomendacja. Oglądanie zdjęć czy nawet rozmowa telefoniczna nie zastąpi nam relacji kogoś, kto był w restauracji osobiście. Jeśli jednak nie słyszeliśmy o żadnym miejscu godnym zaufania, musimy sami poszukać. Najlepiej będzie, jeśli wykorzystamy do tego Internet. To jednak nie koniec. Gdy wybierzemy parę  interesujących restauracji, udajmy się tam osobiście na obiad. Warto to zrobić, nawet jeśli musimy poświęcić czas i pieniądze. Lepiej trochę zainwestować niż później wstydzić się przed gośćmi.

Czym charakteryzuje się dobra restauracja na imprezę okolicznościową?

Gdy osobiście sprawdzamy restauracje, musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę. Imprezę okolicznościową dobrze zorganizować w miejscu, które charakteryzuje się:

  • doświadczeniem – profesjonalna obsługa zdobyta z czasem sprawi, że impreza będzie wspominana przez lata,
  • dobrą kuchnią – tutaj nie ma miejsca na wpadkę! Z kolei pyszne posiłki wprawią gości w dobry nastrój i zachęcą do zabawy,
  • odpowiednią wielkością sali – za mała sala może tworzyć konflikty i psuć gościom humor, za duża nie będzie sprzyjała integracji,
  • klimatem – który tworzy wystrój restauracji, muzyka, jakość obsługi,
  • ogrodem – do którego dobrze jest wyjść na chwilę, aby odpocząć od gwaru i zabawy, to również idealne miejsce do zabaw dla dzieci,
  • pięknym widokiem – który można uwiecznić na zdjęciach i stworzyć w ten sposób niezapomnianą pamiątkę,
  • miejscem do tańca – bo gdy goście trochę wypiją i zjedzą, z pewnością będą chcieli się poruszać, to również okazja do integracji,
  • możliwością noclegu – szczególnie w przypadku dłuższych zabaw, obecności dzieci, osób starszych i dojeżdżających z daleka.