Pokój dla niemowlaka to miejsce, które musi być zarówno stylowe, jak i funkcjonalne. Powinny w nim znaleźć się także meble niezbędne do przechowywania wszystkich potrzebnych przedmiotów. Z tego powodu wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, jak poprawnie zaaranżować takie wnętrze. O czym trzeba pamiętać podczas wyposażania pokoju niemowlaka?

Kolorystyka wnętrza i oświetlenie 

Pomieszczenie dla niemowlaka powinno być utrzymane w stonowanych barwach, które sprzyjają odpoczynkowi. W ten sposób do mózgu malucha nie dociera zbyt wiele bodźców. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na kolory uniwersalne, szczególnie w sytuacji, gdy urządzasz pokój jeszcze przed narodzinami dziecka. W ten sposób można także z biegiem czasu dopasowywać do aranżacji dodatki w dowolnych barwach.

Podobnie jest także w przypadku oświetlenia. Nie powinno ono być zbyt jasne, jednak warto zadbać o swój komfort podczas wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych. We wnętrzach zaaranżowanych z myślą o niemowlakach dobrze sprawdzą się też rolety. W trakcie bardzo słonecznych dni pozwolą one na uchronienie dziecka przed zbyt dużą ekspozycją na światło słoneczne.

Niezbędne meble 

W pokoju niemowlaka musi oczywiście znaleźć się łóżeczko dziecięce, które powinno być jak najbardziej funkcjonalne. W cenie są opcje regulowania wysokości czy wyjmowania szczebelków. Warto, by taki mebel miał na dole szufladę umożliwiającą przechowywanie niezbędnych przedmiotów. Obok łóżeczka powinna stanąć też pojemna komoda, w której zmieszczą się nie tylko ubranka, lecz także akcesoria przydatne podczas zabiegów pielęgnacyjnych.

Łóżeczko dziecięce jest najważniejszym elementem w pokoju niemowlaka. Powinno być ono utrzymane w neutralnych barwach, jednocześnie zapewniając dużą ilość miejsca do przechowywania. Konieczne jest dopasowanie takiego mebla do wielkości danego pomieszczenia. W większości pokojów dobrze sprawdzą się klasyczne modele o długości 120 cm – mówi specjalista z zakładu stolarskiego Cieczko oferującego łóżeczka dziecięce w wielu wariantach.

Możliwość łatwego modyfikowania 

Wnętrze dla niemowlaka powinno być maksymalnie uniwersalne. Dobrze sprawdzą się delikatne kolory ścian, które w przyszłości będą pasować również do pokoju zajmowanego przez dziecko w wielu szkolnym. Kwestia ta wygląda podobnie także w przypadku mebli. Lepiej postawić na minimalistyczne modele, które nie kojarzą się bezpośrednio z niemowlakami. Dzieci szybko rosną, dlatego możliwość łatwego modyfikowania przestrzeni i dostosowywania jej do wieku Twojej pociechy jest na wagę złota.

Rate this post