Osoby, które decydują się na zakup mebli pod wymiar, często mają do czynienia z niewymiarowymi pomieszczeniami, w których tradycyjne rozwiązania mogłyby się nie sprawdzić. Odpowiednia aranżacja jest w stanie nie tylko zagwarantować komfort i praktyczność, ale także odpowiednią przechowalność. Rozwiązania stosowane w meblach pod wymiar pozwalają na większą elastyczność w urządzaniu, a tym samym na całkowite wykorzystanie oferowanej przestrzeni.

Kompromisy w urządzaniu małej kuchni

Niewielkie wnętrza mają to do siebie, że nieumiejętnie zaaranżowane są w stanie przytłoczyć – a już szczególnie w obecności starej, wieloletniej zabudowy sięgającej sufitu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą się okazać niskie szafki, które pozwolą na uzyskanie iluzji pogłębienia pomieszczenia. Dobrze, gdy ich fronty będą dodatkowo przeszklone lub wykonane z przeźroczystych materiałów. Pomieszczenie wizualnie stanie się wówczas większe i bardziej przestronne.

Remont małych pomieszczeń nierzadko wiąże się z masą kompromisów. Trzeba mieć na uwadze to, że często nie da się w niewielkiej przestrzeni zmieścić wszelkich wymarzonych sprzętów. Warto zrezygnować z dwukomorowego zlewozmywaka na rzecz jednokomorowego, a tych kilka zaoszczędzonych centymetrów wykorzystać na wstawienie mikrofalówki, stojaka na noże lub innych narzędzi kuchennych. Podobnie w przypadku płyty indukcyjnej, która może zostać śmiało zastąpiona przez znacznie mniejszą, bo zaledwie dwupalnikową.

Nowoczesne meble kuchenne na wymiar są gwarancją nierzadko innowacyjnego i przemyślanego zagospodarowania przestrzeni. Dzięki nim możliwe jest sprytne schowanie wielu rzeczy w zabudowie. Innym ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli na zwiększenie przestrzeni do przechowywania, może być zamontowanie nieco szerszego blatu – wówczas tę nadwyżkę będzie można wykorzystać do składowania rozmaitych akcesoriów kuchennych.

Dlaczego warto wybrać meble kuchenne na wymiar?

Zakup mebli kuchennych pod wymiar to rozwiązanie, które zapewni wygodę i niebanalny wygląd nawet małym, z pozoru niepodatnym na metamorfozy pomieszczeniom.

Często zdarza się tak, że przez nietypową wnękę czy umiejscowienie okna, nie możemy pozwolić sobie na zakup mebli z salonu. Aby jak najlepiej zagospodarować przestrzeń i wykorzystać oferowany potencjał, warto zlecić to zadanie fachowcom, którzy zaoferują jak najlepsze rozwiązania. Kuchnie na wymiar sprawdzą się jednak równie dobrze w pozostałych rodzajach pomieszczeń, tych mniej i bardziej uniwersalnych. Dzięki nim, mamy pewność, że wszystko będzie prezentować się dokładnie tak, jak to sobie zamarzyliśmy – wyjaśnia pracownica zakładu stolarskiego Bumeb, który od lat zajmuje się produkcją mebli na wymiar.

Meble na wymiar sprawiają, że pomieszczenie staje się jedyne w swoim rodzaju. Dobrane do indywidualnych potrzeb umeblowanie jest nie tylko praktyczne i ergonomiczne, ale także oryginalne. Dzięki meblom wykonanym na zamówienie można dowolnie dostosować wystrój kuchni, spełniając tym samym własne wizje względem jej ostatecznego wyglądu.

Rate this post