Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do wielu różnych światów. A co, gdyby te wszystkie krainy przenieść do swojego mieszkania? Mieć do nich dostęp każdego dnia, o każdej porze i w każdej chwili? Jest to możliwe dzięki urządzeniu własnej wyjątkowej domowej biblioteczki! Warto umieścić książki na przestrzennych regałach i półkach w zacisznym zakątku czterech ścian. Jak zatem przygotować prywatną biblioteczkę?

Domowa biblioteczka – jaka powinna być?

Miłośnicy literatury uwielbiają gromadzić książki. Niestety, bywa że lądują one w pudłach lub na biurku, gdyż brakuje już miejsca na ich przechowywanie. Rozwiązaniem jest postawienie własnej domowej biblioteczki, która pozwoli wyeksponować ukochane dzieła literackie w bezpiecznym miejscu.

Specjalne miejsce na książki można wygospodarować w salonie, gabinecie lub sypialni. Zwłaszcza ta pierwsza opcja jest często preferowana przez domowników. Jeśli Twoje pomieszczenie ma większy metraż, warto zainwestować w regały, które zajmą całą ścianę. Tak okazała domowa biblioteka przykuje uwagę niejednego gościa. Półki ulokujesz od podłogi aż po sam sufit! Do zabudowy można dokupić elegancką drabinkę, która będzie stanowiła dekoracyjny akcent.

– Oczywiście domowa biblioteczka nie musi przyjmować formy prostej minimalistycznej zabudowy. Jeśli masz mniej przestrzeni możesz urządzić mniejszą biblioteczkę na przykład pod schodami. Taka głęboka przestrzeń jest w stanie zmieścić wiele książek. To bardzo praktyczna opcja, a przy tym oryginalna. Alternatywą jest aranżacja biblioteki w miejscach, z których nie korzystasz, zwłaszcza we wnękach – mówi specjalista z firmy Dawid Sławicki Meble Na Wymiar.

Nowoczesne meble do domowych biblioteczek mogą przyjmować rozmaite kształty, w tym spiralnych półek, wielokątnych form, a nawet rozgałęzionych regałów. Warto też przy bibliotece stworzyć zaciszny zakątek do czytania – postawić wygodny fotel, podnóżek, kawowy stolik i zamontować energooszczędne lampki LED-owe.

Meble na wymiar do domowej biblioteczki

Warto zainwestować w solidne meble na wymiar do domowej biblioteczki przygotowane przez stolarza, które z łatwością dopasujesz do własnych pomieszczeń. To Ty ustalasz ich kształt, wielkość i design według osobistych preferencji. Meble na wymiar sprawdzą się zarówno przy ścianie ze skosami, jak i na wolnej przestrzeni.

Jeśli więc chcesz zaaranżować wyjątkowy kącik dla swoich książek, postaw na drewniane regały na wymiar. Podczas składania zamówienia u renomowanego producenta, w doborze odpowiednich mebli pomoże Ci specjalista.

Rate this post