Tylko niektórzy z nas decydują się na prasowanie pościeli i ręczników. Taki obowiązek nie musi być jednak wcale mozolny. Jak można go sobie ułatwić?

Prasowanie pościeli i ręczników to nie tylko kwestia estetyki – tekstylia są wtedy przyjemnie gładkie i eleganckie. Warto również wskazać, że wysoka temperatura powoduje zabicie drobnoustrojów, które mogą pozostać na tkaninach po praniu i osadzić się na nich podczas suszenia. Dzięki temu prasowana pościel i ręczniki są jeszcze bezpieczniejsze.

Wielu osobom prasowanie pościeli i ręczników nie kojarzy się jednak zbyt dobrze. Duże poszwy są trudne w równym prasowaniu, a cały proces zajmuje dużo czasu. Można jednak prasować jeszcze prościej. Jak to zrobić?

Dobra deska do prasowania to podstawa

Przede wszystkim warto pomyśleć o dobrej desce do prasowania. Świetnym wyborem w tym przypadku będzie deska do prasowania Leifheit, która wyposażona jest w system do prasowania Air Active.

Każda deska do prasowania Leifheit z systemem Air Active posiada specjalną stację parową, która ułatwia prasowanie każdego typu tkanin, a także aktywny stół, który zasysa i nadmuchuje powietrze na tekstylia. W efekcie można uzyskać nawet 50% oszczędność czasu na prasowaniu!

Alternatywnym wyborem będzie tańsza deska do prasowania wyposażona w specjalną warstwę odbijającą ciepło – dzięki temu nie ma potrzeby prasowania rzeczy z obu stron.

Skuteczne i wygodne w użyciu żelazko

Drugim elementem potrzebnym do skutecznego i łatwego prasowania pościeli oraz ręczników jest odpowiednie żelazko do prasowania.

Nie musimy jednak wydawać fortuny na żelazko wysokiej klasy – jeśli będziemy posiadali dobrą deskę do prasowania, w takim przypadku możemy również bez problemów prasować tańszym modelem z równie dobrymi rezultatami bez potrzeby ponoszenia wysokich wydatków.

Gdy mamy już solidną deskę do prasowania oraz żelazko, wystarczy tylko włączyć ulubiony program w telewizji albo e-booka do posłuchania i rozpocząć pracę – na pewno pójdzie o wiele szybciej, wygodniej i łatwiej niż zwykle!

 

[avg] ([per]) [total] vote[s]