Taras to zdecydowanie atut każdego mieszkania. Na balkonie można posiedzieć podczas cieplejszej pogody, a jeśli miejsca jest wystarczająco dużo, zorganizować spotkanie z przyjaciółmi. Warto jednak pamiętać, że o taras, tak jak o wszystkie inne miejsca w domu, należy odpowiednio dbać. Jak zatem sprzątać tę przestrzeń tak, by w każdym momencie można było z niej skorzystać?

Regularne sprzątanie tarasu

Gdy nadchodzą ciepłe dni, niemal każdy właściciel domu czy mieszkania na parterze lubi wypocząć na tarasie. Aby zrelaksować się w promieniach słońca, przestrzeń powinna być odpowiednio zaaranżowana i posprzątana. Niepraktycznie umeblowany i brudny taras nikogo nie zachęci do wyjścia na świeże powietrze, nawet na kilka minut. Dlatego warto regularnie czyścić taras, zwłaszcza po okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu będzie się pięknie prezentował cały rok.

Wyniesienie niepotrzebnych rzeczy

Czasami taras zamienia się w składzik nieużywanych aktualnie rzeczy. Jeśli chcemy korzystać z tej przestrzeni, to musimy wynieść wszystkie niepotrzebne przedmioty. W ten sposób zyskamy dodatkową przestrzeń na kilka wygodnych krzeseł czy praktyczny zestaw wypoczynkowy. Kolejny etap to uprzątnięcie podłogi. Tarasy często nie mają zadaszenia, dlatego pojawiają się na nich liście, gałązki naniesione przez wiatr oraz pył. Te wszystkie zanieczyszczenia należy usunąć, a pomogą w tym profesjonalne akcesoria do sprzątania.

Czy taras można odkurzać?

Eksperci z firmy ARSEN często spotykają się z pytaniem, czy taras można odkurzać. Warto zatem posłuchać, ich rady:

Taras to przestrzeń, którą wręcz trzeba regularnie odkurzać. Jeśli na powierzchni znajduje się terakota, można wybrać miękkie szczotki, które nie zarysują płytek. Całą procedurę warto regularnie powtarzać, zwłaszcza gdy taras znajduje się przy bardzo ruchliwej drodze. Pamiętajmy, że pył i kurz osadza się nie tylko na podłodze, lecz także na barierkach. Dlatego co jakiś czas należy zetrzeć wilgotną szmatką całą powierzchnię.

Kolejny etap to mycie podłogi. Jeśli nasz taras został wykończony przy użyciu drewna, to warto je dobrze zaimpregnować. W ten sposób surowiec będzie odporny na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Dostępne są także specjalne preparaty do pielęgnacji drewna. Płytki można umyć przy użyciu mopa i specjalnych płynów do mycia podłóg. Nie zapominajmy także o szybach. Czyste okna również podnoszą walory estetyczne zadbanego tarasu. Do mycia szyb najlepiej wykorzystać specjalnie przygotowane środki zapobiegające powstawaniu smug.

Rate this post