Odpowiednie zabezpieczenia okna przed otwarciem jest absolutnie niezbędne, kiedy ma się dzieci. Niewłaściwe zastosowanie wybranej ochrony bądź zbagatelizowanie tej powinności może być tragiczne w skutkach. Dlatego w dzisiejszym tekście podpowiemy, jak prawidłowo zabezpieczyć okna przed otwarciem przez dzieci. Zapraszamy Cię do przeczytania naszego wpisu.

Jakie zabezpieczenia okien przed dziećmi są najczęściej stosowane przez rodziców?

Wymienić można kilka rodzajów zabezpieczeń, które są stosowane przez rodziców mających w domu czy mieszkaniu małe dzieci. Jedne formy ochrony są mniej skuteczne, drugie natomiast cieszą się większym uznaniem, o czym doskonale wiedzą sprzedawcy akcesoriów do okien, tacy jak przedstawiciele sklepu internetowego NawiewnikOkienny.pl. Pomimo tego warto poznać je wszystkie, by móc pozostawić sobie możliwość wyboru. Być może rozwiązanie problemu polecane przez licznych rodziców dla Ciebie okaże się zupełnie nietrafione. Dlatego przeczytaj nasz artykuł do końca i samodzielnie zdecyduj, która z proponowanych przez nas form ochrony będzie dla Ciebie najlepsza.

Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie okien przed dziećmi jest zakup klamek okiennych z kluczem. Choć dla wielu osób klamki z kluczem mogą wydawać nieco dziwne (wybierają je głównie te osoby, które rzeczywiście mają taką potrzebę, właśnie ze względu na bezpieczeństwo swoich dzieci), zdecydowanie się na nie pozwala na stworzenie skutecznej bariery przed otwarciem okna przez dziecko. W celu otworzenia skrzydła okiennego konieczne jest przekręcenie kluczyka w klamce – dokładnie tak jak w drzwiach. W czasie kiedy okno ma być zamknięte, należy uniemożliwić ich otwarcie właśnie poprzez pasujący do klamki kluczyk, przy czym warto go wtedy schować w bezpieczne miejsce, do którego nie mają dostępu Twoje pociechy.

W jaki jeszcze sposób można zabezpieczyć okno przed otwarciem przez dzieci?

Alternatywą dla klamek z kluczem są klamki z przyciskiem. Również ta forma ochrony skutecznie utrudnia otwarcie okna. By otworzyć skrzydło okienne, należy wcisnąć znajdujący się na klamce guzik, w ten sposób zostaje odblokowany mechanizm zabezpieczający. Warto jednak dodać, że choć zakup klamki z guzikiem stanowi skuteczne rozwiązanie problemu, to jednak w ograniczonym stopniu chroni przed otwarciem okna przez dziecko. Kiedy maluch zrozumie mechanizm działania takiego zabezpieczenia, to będzie mógł rozbroić go w pełni samodzielnie. Dlatego wiele osób rezygnuje z tej opcji, właśnie na rzecz klamek z kluczem.

Rate this post