Toaleta to miejsce w domu, z którego korzystają nie tylko domownicy, ale także goście. Dlatego tak ważne jest regularne i dokładne sprzątanie. Jest to miejsce trudne do utrzymania w czystości ze względu na uporczywe osady oraz zacieki powstałe na płytkach oraz na wyposażeniu sanitarnym. Dlatego warto poznać kilka skutecznych sposobów jak posprzątać toaletę.

Utrzymanie toalety w czystości – jak to zrobić?

Toaleta to obszar, w którym skupiają się zarazki oraz bakterie. Z tego powodu należy dokładnie ją czyścić – najlepiej codziennie. Dzięki temu ograniczymy rozprzestrzenianie się zarazków, które najczęściej wydostają się z toalety podczas spłukiwania wody.

Jak mówią pracownicy ze sklepu internetowego ze środkami czystości Esilver: Odpowiedni dobór środków czyszczących ma kluczowe znaczenie w utrzymaniu czystości toalety. Warto czytać ich skład i wybierać zgodnie z przeznaczeniem. Innych środków czystości powinno się używać do czyszczenia wnętrza muszli klozetowej, a innych do części zewnętrznych toalety.

Wnętrze toalety powinno być czyszczone za pomocą środków, które w składzie posiadają chlor. Dzięki temu nie tylko czyścimy toaletę, ale również dezynfekujemy. Dobrym wyborem będzie tutaj aktywny żel do mycia toalet. Z kolei, jeśli na toalecie pojawiają się osady z kamienia to oprócz środka czystości zawierającego chlor, wybierzmy również ten o specjalnym przeznaczeniu do usuwania kamienia.

Kafelki i płytki

W pomieszczeniu, gdzie znajduje się toaleta zazwyczaj wybierane do wykończenia podłogi na i ścian są płytki lub kafelki. Ich skuteczne wyczyszczenie również wymaga wysiłku i zaangażowania. Szczególnie problematyczne bywa usunięcie osadów z mydła oraz kamienia, które tworzą nieestetyczne zacieki na płytkach i kafelkach. W takich sytuacjach należy sięgać po profesjonalne środki czystości, takie jak koncentraty do mycia podłóg, płytek oraz kafelków.

Możemy wybrać płyny do płytek, które mają właściwości antypoślizgowe. Będzie to szczególnie przydatne rozwiązanie, jeśli toaleta znajduje się w tym samym pomieszczeniu, co łazienka. Starajmy się wybierać środki czystości o naturalnych lub delikatnych zapachach, które nie będą drażnić węchu i nie spowodują reakcji alergicznych.

Jak czyścić zlew?

Każda toaleta wyposażona jest w zlew, który jest kolejnym miejscem, gdzie powstają osady z mydła oraz kamienia. Jeżeli chcemy się ich pozbyć, warto sięgnąć po odpowiedni środek do armatury, który skutecznie się ich pozbędzie. Oprócz płynu lub mleczka do armatury można użyć specjalnego środka czyszczącego do elementów stalowych lub wykonanych z chromu, takich jak bateria umywalkowa. 

Rate this post