Myśl o przeprowadzce wywołuje w tobie wyłącznie negatywne skojarzenia? Stres, bałagan, zmęczenie – możesz tego uniknąć. Wystarczy odpowiednio się przygotować. Jak sprawnie przewieźć dorobek całego życia i nie zwariować? Odpowiedź jest prosta. Należy skorzystać z profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która przetransportuje całe wyposażenie z domu lub biura do wskazanego przez nas miejsca. Poznaj szczegóły! 

Sprawdź ofertę firm przeprowadzkowych

Firmy przeprowadzkowe pomagają na każdym etapie przeprowadzki. Zajmują się kompleksową organizacją przeprowadzek, poczynając od przygotowania opakowań kartonowych (również specjalistycznych, na wyjątkowo cenne przedmioty!), po przewiezienie i przeniesienie mienia do wyznaczonej lokalizacji.
Ponadto firmy przeprowadzkowe:
  • pakują mienie,
  • demontują i montują transportowane elementy,
  • magazynują mienie,
  • transportują dzieła sztuki,
  • transportują zwierzęta,
  • utylizują sprzęt elektroniczny,
  • utylizują regały i elementy stalowe,
  • niszczą dokumenty.
Zajmują się przeprowadzkami osób prywatnych, firm i instytucji bez względu na charakter prowadzonej działalności. Wiele firm, w tym firma przeprowadzkowa z Wrocławia, organizuje przeprowadzki na terenie kraju, jak też przeprowadzki międzynarodowe na dużą skalę. Załatwiają niezbędne formalności i przejmują obowiązek przygotowania dokumentacji celnej. Nie musimy samodzielnie organizować przeprowadzki! Jeśli zakres usług danej firmy nam odpowiada, możemy przejść krok dalej i prosić o wycenę przeprowadzki.

Ile kosztuje przeprowadzka?

Przygotowując się do przeprowadzki z firmą świadczącą takie usługi, warto poznać koszt transportowania mienia. Wszystkie ceny są ustalane podczas rozmowy telefonicznej z klientem. Mogą odnosić się do wykonania danej usługi, niektóre czynności są liczone według stawki godzinowej. Najdokładniejsza jest wycena w czasie wizyty przedstawiciela firmy. Jest to usługa bezpłatna i nie zobowiązuje do skorzystania z oferty.

Co zrobić przed przyjazdem firmy przeprowadzkowej?

Zanim firma przeprowadzkowa zajmie się przeniesieniem dobytku z  zakładu pracy lub domu, możemy pomóc usprawnić prace. Jak? Przede wszystkim dokonajmy selekcji niepotrzebnych przedmiotów. Na pewno są rzeczy zbędne, które od dawna chcieliśmy wyrzucić. Przeprowadzka to idealny moment, aby pozbyć się balastu i zmniejszyć liczbę transportowanych pudeł.
Można również spakować rzeczy osobiste, cenne drobiazgi i dokumenty oraz właściwie oznaczyć kartony. Niewielkie przedmioty łatwo jest zapodziać, a jeśli zawczasu je spakujemy, bezpiecznie dojadą na miejsce. Możemy też samodzielnie je przewieźć, zyskując pewność, że nie zagubią się pośród innych zapakowanych po brzegi kartonów. Nie musimy za to demontować mebli ani ładować ciężkich przedmiotów do auta. Tym zajmą się profesjonaliści, którzy dostosują do nas terminy wykonania przeprowadzki i sprawnie oraz bezstresowo zrealizują całe przedsięwzięcie.