Odpady wielkogabarytowe powstają zazwyczaj podczas generalnego remontu mieszkania. Pojawia się wówczas pytanie, co zrobić ze starymi meblami lub odpadami, których nie można wyrzucić do zwykłego śmietnika (zresztą, grozi za to surowy mandat). Do grupy tych odpadów najczęściej zalicza się meble i elementy wyposażenia wnętrz – kanapy, tapczany, materace, krzesła i liczne przedmioty codziennego użytku o dużych gabarytach. Nie wlicz się jednak śmieci powstających podczas remontów i prac budowlanych – pozostałości po stolarce okiennej, wanny, umywalki. Jakie są metody i zalety wywozu odpadów wielkogabarytowych.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – zalety

Na terenie Polski funkcjonuje wiele definicji odpadów wielkogabarytowych, które zostały ustalone przez lokalne zakłady gospodarki komunalnej. Najpopularniejszym sposobem na pozbycie się odpadów wielkogabarytowych jest wywóz kontenerowy przez wyspecjalizowane firmy.

Odpady budowlane trzeba wyrzucać do przeznaczonych do tego kontenerów. Wywóz odpadów wielkogabarytowych na własną rękę może być jednak uciążliwy, zwłaszcza jeśli nie dysponuje się odpowiednio dużym pojazdem. Specjalistyczne firmy wynajmą kontener na odpady i podstawią go w ustalone wcześniej miejsce. Kontenery różnią się wielkością, długością, szerokością, wysokością, które należy dopasować do planowanych rozmiarów składowanych odpadów. Pojemnik wypożyczany jest na pewien okres czasu, po którym zostaje zabrany. Firmy oferują także wywóz, demontaż i utylizację odpadów wielkogabarytowych zgodnie z przepisami prawa.

Największą zaletą wywozu kontenerowego jest fakt, że firmy dostarczają pojemniki własnym transportem. Kierowcy potrafią ustawić je nawet w trudnych warunkach i zatłoczonych centrach miast. Warto jednak pamiętać, że jeśli kontener ma stanąć na terenie innego właściciela, to potrzebna będzie na to jego zgoda.

Chcąc wynająć kontener na odpady budowlane, należy przede wszystkim określić potrzeby i wymagania. Istotne są takie aspekty, jak rodzaj składowanych odpadów, ilość oraz przeznaczenie kontenera.

Dlaczego kontenerowy wywóz odpadów wielkogabarytowych to dobre rozwiązanie?

Remont oraz budowa zawsze wiążą się z nagromadzeniem ogromnej ilości odpadów wielkogabarytowych, które trzeba gdzieś składować. Śmieci tego rodzaju można zbierać w jednym miejscu, aby na końcu procesu budowy odpowiednio je zutylizować i przetransportować. Wynajem kontenera umożliwia zachowanie porządku podczas prac budowlanych.

Jak mówi pracownik firmy Pajdak oferującej kontenerowy wywóz odpadów wielkogabarytowych: Pozbycie się elementów wielkogabarytowych wymaga większej logistyki ze względu na wagę oraz rozmiar odpadów. W tym celu należy bowiem zastosować specjalne kontenery i transport, które ułatwią wywóz niepotrzebnych śmieci. Kontenerowy wywóz odpadów to wygodne rozwiązanie, ponieważ termin odbioru można ustalić od razu lub poczekać na sygnał o wypełnieniu pojemnika. Kontener w najszybszym czasie zostanie zabrany razem z odpadami.

Decydując się na wywóz odpadów wielkogabarytowych, należy skorzystać z oferty specjalistycznych firm oferujących takie działania. Doświadczeni pracownicy to gwarancja rzetelnie wykonanej pracy.

Rate this post