Użytkownicy szybko nagrzewających się mieszkań dobrze wiedzą jak uciążliwa jest wysoka temperatura, ponieważ powoduje złe samopoczucie, utrudnia oddychanie przez co czujesz się ospały i brak Ci energii. Pomieszczenia o dużym stopniu nasłonecznienia z satysfakcjonującym rezultatem schłodzą klimatyzatory i klimatory.

Jak działają klimatyzatory przenośne

Czym kierować się podczas zakupu urządzenia chłodzącego dla swojego domu? Klimatyzator powinien być przede wszystkim wygodny w użytkowaniu, a więc posiadać funkcjonalne uchwyty oraz kółka, dzięki którym przetransportujesz urządzenie w dowolne miejsce w domu. Gabaryty również mają znaczenie, zwłaszcza w pokojach o mniejszej powierzchni. W takim wypadku ciekawym rozwiązaniem może być klimatyzator firmy WARMTEC. Nie tylko nie zabierze dużo miejsca, ale będzie działał energooszczędnie, wydajnie i komfortowo – szybko ustawisz najbardziej odpowiadającą Ci temperaturę od 18 do 32 stopni oraz zaprogramujesz optymalny czas pracy urządzenia.

Warta uwagi jest także ilość funkcji jakie posiada dany klimatyzator. Obecny sprzęt oferowany przez wiodących producentów np. markę BLAUPUNKT, sprawdzi się nie tylko jako sprzęt chłodzący w okresie letnim, ale również w pozostałych miesiącach. Będzie grzejnikiem w zimie, oczyści powietrze zanieczyszczeń lub osuszy pomieszczenie chroniąc przed rozwojem grzybów i pleśni.

Czym są klimatory

Efekt morskiej bryzy w Twoim pokoju? Jest to możliwe dzięki zastosowaniu klimatorów wykorzystujących zjawisko ewaporacji, czyli parowania wody. Umieszczone wewnątrz urządzenia kostki lodu lub wilgotna tkanina ochładzają pobierane z zewnątrz gorące powietrze, zapewniając dzięki temu dopływ do pomieszczenia świeżego powietrza. Jeżeli chcesz, by w Twoim pokoju zapanował przyjemny chłód i odpowiedni poziom wilgotności, rozważ zakup klimatora marki RAVANSON.

Jak uszczelnić okno w czasie chłodzenia

W zależności od rodzaju klimatyzatora, wybrane modele mogą posiadać w zestawie rurę wylotową gorącego powietrza wraz z uszczelnieniem. W takim wypadku urządzenie pochłania nagrzane powietrze i usuwa je poza obszar pomieszczenia, w którym przebywasz, najczęściej za okno. Pamiętaj wówczas o dokładnym zabezpieczeniu okna materiałową uszczelką, by ciepło nie wracało do pokoju i efektywność chłodzenia była jak najlepsza.

Sprawdź letnią ofertę klimatyzatorów na wentsystem.com

[avg] ([per]) [total] vote[s]