Kominek domowy ogrzewa pomieszczenie, nadaje mu przytulnej atmosfery i jest oryginalną dekoracją wnętrza. Nowoczesne kominki elektryczne można zamontować praktycznie wszędzie, w przeciwieństwie  do tradycyjnych rozwiązań. Wiele osób obawia się, że taki kominek nie da rady ogrzać pokoju wystarczająco. Nic bardziej mylnego. Kominki elektryczne są dobrym źródłem ciepła, a temperaturę można regulować według własnych potrzeb. W co należy się zaopatrzyć?

Dlaczego warto wybrać kominek elektryczny?

Chociaż wybór innowacyjnych kominków jest bardzo duży, nadal wiele osób, w swoim domu posiada stary, klasyczny piec. Dlaczego warto wymienić go na kominek elektryczny? Przede wszystkim nowoczesne kominki domowe są ekonomiczne. Zużycie prądu zależy oczywiście od mocy i funkcji kominka. Dobrym wyborem są modele energooszczędne.

Produkty te są również ekologicznym rozwiązaniem. Podczas ogrzewania pomieszczenia nie wydzielają się szkodliwe dla środowiska substancje, w przeciwieństwie do starych pieców, które podczas emisji dymu wypuszczały zanieczyszczenia. Dla osób, które cenią sobie ekologię najlepszym wyborem będą biokominki, które ogrzewają dom przy pomocy bezpiecznych paliw ekologicznych.

„Nowoczesne kominki elektryczne są bardzo łatwe w obsłudze, co ceni sobie wiele osób. Żeby ogrzać pomieszczenie, nie trzeba już nosić opału, ani  pilnować, aby ogień nie wygasł. Obsługa innowacyjnych kominków jest bardzo łatwa. Wystarczy podłączyć go do prądu”. – tłumaczy specjalista z firmy Air Hot.

Regulacja temperatury w kominku elektrycznym

W tradycyjnych kominkach regulowanie temperatury zależało od ilości drewna, które dokładało się do pieca. Innowacyjne kominki wykorzystują obraz drewna jedynie jako dekorację. Jak więc regulować dostarczane ciepło? Najlepiej zaopatrzyć się w specjalny sterownik. Pozwala on ustawiać temperaturę wody w instalacji grzewczej. Temperaturę można zmienić bardzo szybko i płynnie. Sterowniki sterują grzałką wodną i posiadają 4 czujniki temperatury i  otwarcia drzwiczek kominka. Oprócz samej regulacji sterownik służy do tego, aby włączać i wyłączać kominek. Wykorzystanie sterownika jest bardzo praktyczne.

Niektóre modele wyposażone są w możliwość integracji ze sterownikiem paneli słonecznych, pompy ciepła, pieca CO oraz z systemem inteligentnego budynku. Sterownik kominka zapewnia bezpieczeństwo — w razie zasygnalizowania pożaru, palenisko wygasza się.

Kominek elektryczny jako dekoracja

Kto nie marzy o tym, żeby usiąść w zimowy wieczór przed kominkiem i wpatrywać się w płomienie? Dzięki kominkom elektrycznym jest to możliwe w każdym domu. Oprócz ogrzewania pomieszczenia, nowoczesne kominki domowe mają jeszcze jedną funkcję — są piękną dekoracją. Duży wybór kominków na rynku gwarantuje, że można go dopasować do każdego wnętrza. Zarówno miłośnicy bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych stylów znajdą coś dla siebie.

Obraz płonącego drzewa i ciepło, które się wytwarza, działają relaksująco, a pomieszczenie staje się przytulniejsze. Niektóre modele kominków mają opcje zmiany koloru płomieni, a nawet imitują odgłosy trzaskającego drewna. Urządzenie to jest centralnym punktem domu, który gromadzi przed sobą jego mieszkańców i niejednokrotnie zachwyci gości.

Rate this post