Właściwe wymierzenie pomieszczenia przeznaczonego na kuchnię to jeden z kluczowych czynników podczas planowania kuchennej zabudowy meblowej. Jest to istotne zwłaszcza przy zamawianiu mebli na wymiar, gdyż nawet niewielki błąd w pomiarze, może skutkować problemami w trakcie montażu gotowego zestawu. Na co zatem warto zwracać szczególną uwagę przy samodzielnym mierzeniu kuchni, którą chcemy wyposażyć w meble na wymiar?

Jakie wymiary pomieszczenia są potrzebne do zaprojektowania mebli kuchennych?

Prawidłowe wymierzenie pomieszczenia kuchni tylko w teorii wydaje się banalnie proste. Jednak w praktyce nie jest wcale takie łatwe. Nie wystarczy bowiem zmierzyć długość pomieszczenia, przeznaczonego na kuchnię, ale trzeba znać też, rozmieszczenie przyłączy m.in. wodno-kanalizacyjnych i gazowych, a także odległości między nimi. Duże znaczenie ma również umiejscowienie gniazd zasilania elektrycznego, do których będą podłączone urządzenia AGD.

Znając opisane powyżej parametry, można zacząć poszukiwania wykonawcy naszej zabudowy kuchennej. Jedną z takich firm jest firma Valdi z Łapczycy, której oferta obejmuje projektowanie oraz produkcję mebli kuchennych na zamówienie i skierowana jest do mieszkańców Krakowa, Brzeska, Bochni, a także okolic. Na podstawie otrzymanych wymiarów firma jest w stanie zaproponować najlepsze rozwiązania, które będą nie tylko ściśle dopasowane do konkretnego wnętrza, ale także funkcjonalne i estetyczne.

Czy warto zlecić pomiar wnętrza firmie projektującej meble kuchenne?

Wykonanie pomiarów wnętrza przeznaczonego na kuchnię musi być przeprowadzone bardzo dokładnie z uwzględnieniem infrastruktury niezbędnej do podłączenia sprzętów kuchennych. Ważny jest także rodzaj planowanych mebli. W przypadku zabudowy w kształcie litery L trzeba wziąć pod uwagę wielkość modułu narożnego, a dokonując pomiaru aneksu wymiary lady. Samodzielne wykonanie wszystkich pomiarów jest możliwe, ale wymaga dużej precyzji. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zlecenie tego zadania firmie, która wykonuje kuchnie na zamówienie, gdyż wtedy mamy pewność właściwego przeprowadzenia pomiarów.

Obejrzenie wnętrza, w którym ma się znajdować kuchnia przez pracownika firmy wykonującej zabudowę meblową, pozwoli również zaproponować rozwiązania najbardziej pasujące do pomieszczenia m.in. wyposażenie mebli w oświetlenie doświetlające blat roboczy, czy montaż dodatkowych nietypowych szafek i szuflad.

Rate this post