Nareszcie – masz już wybrane wymarzone drzwi, które prezentują się naprawdę stylowo i estetycznie. Solidne, wytrzymałe i eleganckie już wkrótce pojawią się w Twoim domu. Jest jednak jeszcze jedna ważna kwestia techniczna, o której musisz pamiętać przed ich zamówieniem. Mianowicie mowa o wymierzeniu przestrzeni na drzwi. Na co zwrócić uwagę, by ich osadzenie było prawidłowe? Jakie wymiary są potrzebne?

Mierzenie drzwi – praktyczne wskazówki

Przy wyborze rozmiaru drzwi wewnętrznych oraz zewnętrznych kluczową rolę odgrywają trzy wartości: wysokość, szerokość oraz grubość ściany. Jeśli chcesz je prawidłowo zmierzyć, zaopatrz się w większą miarkę, przynajmniej 3-metrową. Przy sprawdzaniu wysokości koniecznie przyłóż ją do kilku miejsc, gdyż ściany bywają nierówne i pomiary mogą się między sobą różnić. Wynik uśrednij lub uwzględnij ten najmniejszy. Podobnie z szerokością – zweryfikuj ją w kilku punktach, decydująca również będzie najmniejsza wartość.

Przed zamontowaniem ościeżnicy wykonaj trzeci pomiar obejmujący grubość muru. Jeżeli jesteś w trakcie remontu, pamiętaj, by zrobić to po otynkowaniu i pokryciu ścian. Każda nowa warstwa materiału ma wpływ na końcową grubość muru. Jeśli ościeżnica jest już zamontowana, zmierz wysokość i szerokość futryny na jej końcach. Pod uwagę weź najszerszy uzyskany wynik pomiarowy.

Mierzenie drzwi warto przeprowadzić przynajmniej dwa razy, by dokładnie zweryfikować ostateczne wartości. Można także poprosić o pomoc kogoś z zewnątrz, co pozwoli wyeliminować ryzyko błędu. Właściwe określenie wymiarów wpływa nie tylko na estetykę, ale też funkcjonalność, wytrzymałość i wygodę otwierania drzwi. Najlepiej, gdyby pomiarów dokonali doświadczeni fachowcy. Czy jest to możliwe i kogo poprosić o pomoc?

Bezpłatne pomiary drzwi – dlaczego to najlepsza opcja?

Samodzielne wykonywanie pomiarów nigdy nie będzie przeprowadzone idealnie i zawsze wiąże się z możliwością pomyłki. Dlatego warto poprosić o ich przeprowadzenie specjalistów. Takie usługi świadczy firma Makra 2 z Łodzi, oferująca bezpłatne pomiary drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, na podstawie których można stworzyć wstępny kosztorys produktu. Ponadto fachowcy często służą radą w doborze odpowiedniego rodzaju drzwi, nie tylko ich wymiarów, ale też wzoru i zastosowanego materiału. Ogromną popularnością nieodzownie cieszą się drewniane drzwi, które cechuje największa uniwersalność. Idealnie komponują się z klasycznymi i nowoczesnymi wnętrzami, w tym skandynawskim, rustykalnym, boho oraz prowansalskim.

Rate this post