W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na montaż klimatyzacji również w swoim domu. Wiele osób boli głowa na samą myśl o spędzeniu popołudnia w mieszkaniu w czasie dużego upału. Wysokie temperatury nie są nam zazwyczaj straszne kiedy możemy ochłodzić się w basenie w czasie wakacji. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy spędzamy całe lato w mieście? Z pomocą przychodzi właśnie domowa klimatyzacja. Jak z niej korzystać, aby służyła nam przez lata? Zapraszamy do lektury!

Zalety domowej klimatyzacji

  • Optymalna temperatura w pomieszczeniu

Chcesz w pełni czerpać korzyści z używania klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu? Aby tak się stało, konieczne jest przestrzeganie kilku zasad. Jedną z nich jest ustawienie odpowiedniej temperatury.

Temperatura komfortu cieplnego człowieka wynosi około 25°C. Dlatego też w ciepłe dni należy zachować stałą temperaturę w pomieszczeniu, przy czym za optymalną uznaje się taką na poziomie 24°C. Z tego względu nie jest wskazane ustawianie klimatyzatora na zbyt niską temperaturę, gdy za oknem jest upał. Różnica między warunkami termicznymi w pokoju a na zewnątrz nie powinna być większa niż 7°C. Warto o tym pamiętać, ponieważ zbyt duża różnica temperatur może wywołać przeziębienie lub stany zapalne.

  • Ekonomiczne użytkowanie klimatyzatora

W celu poprawy wydajności pracy klimatyzatora warto zamknąć okna i drzwi w pokoju, w którym się on znajduje. Dzięki temu w prosty sposób utrzymasz temperaturę pomieszczenia na stałym, optymalnym poziomie. Dzięki temu możesz również ograniczyć koszty eksploatacji sprzętu.  W tym przypadku nie ma potrzeby ciągłego włączania i wyłączania klimatyzacji, dlatego urządzenie zużywa mniej energii elektrycznej.

  • Zadbaj o filtry

Filtry to element systemu klimatyzacji, który wyłapuje wszelkie pyłki i kurz znajdujący się w powietrzu. Z tego względu tak ważne jest ich regularne czyszczenie. Filtry klimatyzacji można samodzielnie umyć przy użyciu miękkiej ściereczki, wody i mydła lub wypłukać je pod silnym strumieniem wody, najlepiej raz na dwa tygodnie. Nowoczesne klimatyzatory zostały wyposażone w sygnalizatory, które informują o tym, kiedy należy wyczyścić lub wymienić filtr.

Dobrym wyborem mogą okazać się też modele z wbudowanym systemem Auto Clean, który skutecznie zapobiega rozwojowi bakterii po wyłączeniu urządzenia. Dbając o czysty filtr, dbasz również o kondycję klimatyzatora. Zastanawiasz się nad zakupem klimatyzatora, ale nie wiesz który model będzie dla Ciebie najlepszy? Klimatyzator kasetonowy gree na stronie czystyklimat.pl to świetne urządzenie! Zachęcamy Cię również do sprawdzenia innych produktów na tej stronie!

Jak prawidłowo korzystać z klimatyzacji w domu – podsumowanie

Domowy klimatyzator może przynieść Ci prawdziwą ulgę w czasie wielu upalnych dni. Jednak, aby tak się stało, pamiętaj o tym, że temperatura w Twoim domu nie powinna być drastycznie niższa niż na zewnątrz. Warto również pamiętać o tym, aby odpowiednio czyścić filtry w urządzeniu. W razie problemów warto także skorzystać z pomocy specjalistów sprawdzonego serwisu klimatyzatorów, którzy ocenią problem i bezpiecznie usuną każdą usterkę.

źródło zdjęcia: freepik.com

Rate this post