Funkcjonalna garderoba jest miejscem, gdzie z łatwością mieszczą się wszystkie ubrania i dodatki, a ich znalezienie nie sprawia problemu. Chcąc zaaranżować funkcjonalną garderobę, konieczne jest jej podzielenie na strefy oraz wykorzystanie dodatkowych półek i przegródek na najważniejsze rzeczy. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak podzielić garderobę na strefy, aby była funkcjonalna. Zachęcamy do lektury.

W jaki sposób wydzielić strefy w garderobie?

Aranżując garderobę, należy zwrócić szczególną uwagę na jej wielkość oraz oświetlenie. Nie zawsze garderoba jest dużym pomieszczeniem, dlatego też warto podzielić ją na strefy, które ułatwią utrzymanie porządku i znalezienie potrzebnych dodatków. W jednej strefie mogą znajdować się ubrania na co dzień, czy też do pracy, a pozostałe części garderoby można przeznaczyć na obuwie, dodatki oraz najważniejsze rzeczy.

W wydzielaniu stref mogą pomóc specjalne systemy i akcesoria meblowe, które pozwolą w pełni wykorzystać miejsce w garderobie i wydobędą z niej maksimum funkcjonalności. Są to między innymi:

  • dodatkowe półki,
  • szufladki,
  • pojemniki,
  • wieszaki,
  • przegródki.

Dzięki powyższym akcesoriom urządzanie garderoby będzie znacznie łatwiejsze, a utrzymanie porządku nie będzie sprawiać problemu. Co więcej, akcesoria meblowe są zalecane przede wszystkim podczas aranżacji niewielkiej garderoby, w której jest mało miejsca na wstawienie dodatkowych mebli.

Jakie meble warto wybrać do garderoby?

Garderobę warto wyposażyć przede wszystkim w meble, które będą służyć do przechowywania ubrań i dodatków. W sytuacji, gdy pomieszczenie jest niewielkie bądź trudne do zaaranżowania, warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, która pomoże zaprojektować meble.

Jedną z nich jest przedsiębiorstwo JM Mebel System z Częstochowy, które zajmuje się projektowaniem mebli na wymiar do garderoby, kuchni oraz łazienek. Dodatkowo firma oferuje też sprzedaż akcesoriów meblowych i oświetlenia sensorycznego. Montaż oświetlenia jest doskonałym pomysłem na oświetlenie pomieszczenia, w którym nie ma okien.

Podczas aranżacji garderoby, warto wybrać meble na wymiar, które będą pasować do pomieszczeń o nietypowych wymiarach. Co więcej, będzie można w nich umieścić akcesoria meblowe, które ułatwią przechowanie wszystkich dodatków. Warto dodać, że meble na wymiar można dostosować do indywidualnych wymagań i spersonalizować garderobę, która stanie się nie tylko funkcjonalna, ale też niezwykle przytulna.

Rate this post