Przedłużenie włosów może odmienić twój wygląd, zmieniając długość i objętość fryzury. Po metodę tę chętnie sięgają gwiazdy, by uzyskać spektakularny efekt w ciągu zaledwie kilku godzin. Przedłużone włosy, tak jak i twoje naturalne, wymagają szczególnej troski. Jeśli chcesz, aby wyglądały pięknie przez długi czas musisz nauczyć się odpowiednio je pielęgnować. 

Najpopularniejsze metody przedłużania włosów polegają na łączeniu kosmyków swoich i doczepianych z pomocą lasera lub keratyny. Zabieg trwa zwykle ok. 3 godzin. Miejsca złączeń są niewidoczne. Najlepiej prezentują się włosy naturalne, ścięte z czyjejś głowy. Można dbać o nie jak o własne. 

Mycie przedłużonych włosów 

Możesz myć je pod prysznicem, ale bądź delikatna. Jeżeli będziesz szarpać doczepione kosmyki, nie wytrzymają zbyt długo. Pamiętaj, by używać szamponu nawilżającego, wolnego od siarczanów. Substancje te mogą wysuszyć włosy oraz powodować ich rozdwajanie. Niezbędne będzie także zastosowanie odżywki. Przywróci fryzurze zdrowy wygląd i blask. Nakładaj preparat na całą długość włosów. Przedłużone włosy najlepiej myć od 3 do 5 razy w tygodniu. W pozostałe dni delikatnie je spłucz i użyj odżywki.

Suszenie i stylizacja 

Przed udaniem się do łóżka całkowicie wysusz włosy. Lepiej nie kłaść się spać, gdy przedłużenia są mokre, mogą bowiem się poplątać.

Doczepiane włosy możesz oczywiście modelować, prostować, kręcić i używać produktów do stylizacji. Najlepiej jednak nie popadać w przesadę. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by przedłużenia zafarbować – wyjaśnia ekspert z salonu fryzjersko-kosmetycznego Metamorfoza.

Pielęgnacja pomiędzy myciem

Przedłużone włosy delikatnie rozczesuj każdego dnia za pomocą płaskiej szczotki. Tym sposobem nie tylko rozplączesz kosmyki, ale także rozprowadzisz na włosach naturalne oleje. Dzięki temu zabiegowi będą gładkie i błyszczące.

Warto przygotować także własny odświeżacz do włosów. Wymieszaj odrobinę ulubionego olejku (np. kokosowego lub rozmarynowego) z wodą i przelej do butelki z rozpylaczem. Mieszanką psikaj włosy, gdy tylko poczujesz, że są za suche.

Jeżeli planujesz kąpiel w morzu czy na basenie, załóż czepek pływacki. Zarówno chlor, jak i sól mogą bardzo zaszkodzić twoim włosom. Jeżeli zauważysz, że woda jednak przedostała się pod czepek, natychmiast umyj głowę. 

Włosy przedłużone metodą keratynową możesz nosić 1-3 miesiące, a laserową 3-4. Po tym czasie doczepione kosmyki należy zdjąć. Zabieg nie uszkadza, ani nie powoduje skrócenia własnych włosów. Przedłużanie można od razu powtórzyć.

[avg] ([per]) [total] vote[s]