Od kilku lat rolety dzień i noc cieszą się ogromną popularnością. Szczególnie chętnie kupowane są do nowych mieszkań, ponieważ doskonale wpisują się w taką stylistykę. Idealnie współgrają z minimalistycznymi wnętrzami i dobrze komponują się także z klasycznymi.

Jak wyglądają rolety dzień i noc i w jaki sposób działają?

Rolety dzień i noc cieszą się tak dużą popularnością ze względu na swój interesujący wygląd oraz to, że stanowią wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Pozwalają w łatwy i niemalże błyskawiczny sposób zaciemnić pomieszczenie lub wpuścić do niego nieco powietrza – w zależności od potrzeb. Można je jednym ruchem ręki ustawić w taki sposób, aby tylko lekko zaciemniały pomieszczenie. Co ważniejsze, tego typu rolety mają tę cechę, że osoby z zewnątrz (np. spacerujące po ulicy) nie widzą co dzieje się w naszym mieszkaniu.

Gdzie warto kupić trwałe rolety typu dzień i noc?

Rolety rzymskie, czyli typu dzień i noc warto kupić u polecanego producenta różnego rodzaju rolet, który w swym asortymencie ma również taki model. Producent cieszący się dobrym opiniami nie tylko zagwarantuje nam, że roleta posłuży nam przez wiele lat (będzie mieć też odpowiednio długą gwarancję), ale także  będzie wykonana w wysokogatunkowych materiałów, które są nie tylko trwałe i eleganckie, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Rolety materiałowe dzień i noc można umyć przecierając je moką szmatką lub szmatką nasączoną delikatnym płynem myjącym. Polecanym producentem rolet dzień i noc jest firma Never.

Ustawianie rolet dzień i noc jest bardzo proste. W dzień, kiedy chcemy wpuścić do wnętrza trochę światła, należy ustawić je tak, aby kolorowe paski nachodziły na siebie. Chcąc uzyskać średnie zaciemnienie należy ustawić pasy lekko nachodzące na siebie, a gdy zależy nam na zaciemnieniu wnętrza, bo np. chcemy uciąć sobie drzemkę, to wtedy kolorowe pasy ustawiamy tak, by znajdowały się jedne pod drugimi.

Rolety dzień i noc są wyjątkowo potrzebne szczególnie w przypadku pomieszczeń, które są mocno nasłonecznione. Warto zamontować je przed najbliższym latem, aby w miarę potrzeb móc ochronić się przed rażącym światłem oraz trochę ochłodzić pokój.

Zalety rolet rzymskich

Rolety typu dzień i noc mają wiele zalet. Przede wszystkim pozwalają na swobodne ustawienie konta i ilości wpadania światła do wnętrza pomieszczenia. Są bardzo dekoracyjne, modne i nowoczesne oraz pasujące do wielu różnych typów wnętrz. Spośród innych rodzajów rolet na rynku wyróżniają się także łatwym montażem i demontażem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]