Świeczki zapachowe, dyfuzory, a nawet odświeżacze w formie eleganckich buteleczek, na stałe wpisały się w wystrój wielu prywatnych łazienek. Choć bardzo często stanowią ciekawe uzupełnienie dekoracji, ich główne zadanie polega na neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, jakich trudno uniknąć w tym pomieszczeniu. Niestety, w przestrzeniach mocno uczęszczanych, takich jak hotele czy restauracje, małe pojemniki nie są wystarczającym rozwiązaniem.

Węch – zmysł ważniejszy niż myślisz

Na co dzień rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa zmysł węchu. Tymczasem specjaliści rozmaitych dziedzin od lat pochylają się nad zagadnieniem węchu i zapachu, wciąż odnajdując kolejne zaskakujące fakty. Jak się okazuje, zapach jest jednym z istotnych czynników wpływających na komunikację bezpośrednią, a także elementem istotnym z punktu widzenia marketingu.

Chyba każdemu z nas zdarza się od czasu do czasu wzdrygać w reakcji na wyjątkowo nieprzyjemne zapachy, czy oburzać na osoby, które spożywają intensywnie pachnące jedzenie np. w autobusie. Z drugiej strony istnieje cała gama zapachów wywołujących miłe uczucia i przyjemne skojarzenia. Nic więc dziwnego, że w wielu miejscach, np. sklepach i hotelach, używane są odświeżacze powietrza.

Jak działa elektroniczny odświeżacz powietrza?

Szukając odświeżacza powietrza do zastosowań profesjonalnych, a więc np. do hoteli, łazienek w restauracjach czy rozmaitych punktach handlowo-usługowych, warto szukać rozwiązań oszczędnych i możliwie jak najbardziej wydajnych. Bardzo ważna jest także higiena i wygoda użytkowania, dlatego najlepszym rozwiązaniem okazują się elektroniczne odświeżacze powietrza.

Urządzenia takiego rodzaju zbudowane są z dwóch podstawowych modułów: wymiennego pojemnika z aerozolem oraz elektronicznego dozownika. Działanie sprayu zasadniczo nie różni się od ogólnodostępnych odświeżaczy – po rozpyleniu we wnętrzu cząsteczki zapachowe łączą się z cząsteczkami nieprzyjemnych woni i skutecznie je maskują. Różnica polega natomiast na pojemności takich pojemników i ich wydajności.

Elektroniczne dozowniki do odświeżaczy powietrza znacznie podnoszą komfort użytkowania. Podczas gdy większość rozwiązań do domów prywatnych wymaga mechanicznego rozpylenia aerozolu, profesjonalne dozowniki działają w pełni automatycznie. Zapach może być rozpylany w regularnych odstępach czasu, a niektóre modele umożliwiają programowanie działania odświeżacza na konkretne dni tygodnia. Takie rozwiązanie z jednej strony ułatwia eksploatację, z drugiej zaś ogranicza zużycie sprayu – odświeżacz uruchamia się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

Elektroniczne odświeżacze powietrza do zastosowań profesjonalnych coraz częściej wyposażone są w dodatkowe udogodnienia dla osób odpowiedzialnych za utrzymanie czystości w obiekcie. Doskonałym przykładem może być model PXQ528 z oferty Linea Trade. Produkt umożliwia nie tylko zaprogramowanie interwałów działania w zakresie od 1 na minutę do 1 na dobę, ale dodatkowo wyposażonych jest diodę LED i wyświetlacz LCD, umożliwiające łatwą kontrolę stanu zawartości pojemnika z aerozolem. Inną ciekawą propozycją, zwłaszcza do łazienek publicznych, jest odświeżacz elektroniczny WF 0327, który posiada wbudowany czujnik ruchu, uruchamiający pracę urządzenia.

[avg] ([per]) [total] vote[s]