Dozowniki łokciowe są jednym z rodzajów dozowników, używanych w pomieszczeniach, w których bardzo ważne jest przestrzeganie higieny. Zapewniają one wysoki komfort użytkowania, również dla osób niepełnosprawnych. Z czego są wykonane, gdzie można je spotkać i czym się charakteryzują? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu – zapraszamy do lektury.

Wygoda i bezpieczeństwo

Dozowniki montowane na ścianie lub blacie w toaletach publicznych, zakładach pracy czy placówkach medycznych, są bardzo wygodne, a ponadto pozwalają ograniczyć koszty i są bardziej odporne na kradzież niż mniejsze dozowniki stacjonarne. W zależności od sposobu aplikacji mydła, jego rodzaju i metody uzupełniania dozowników, a także ich wyglądu i materiału wykonania, można dobrać odpowiedni ich model. Przed zakupem należy rozpatrzyć potrzeby użytkowników oraz częstotliwość korzystania z dozownika, a także koszty – zarówno zakupu, jak i eksploatacji w dłuższej perspektywie czasu.

Zalet tego rodzaju dozowników jest dużo. Dzięki nim można np. zaoszczędzić mydło – dozownik podaje bowiem porcję odpowiednią do wykorzystania podczas jednego mycia. Ponadto, są one łatwe do utrzymania w czystości i pozwalają na ukrycie ich w zabudowie. Dla bezpieczeństwa mogą być wyposażone w kluczyk, co uniemożliwia ich otwarcie przez nieupoważnione osoby. Droższe dozowniki są zazwyczaj wykonane ze stali szlachetnej, co sprawia, że mają wysoką odporność na uszkodzenia, rdzewienie oraz przebarwienia i po wielu latach użytkowania ich powierzchnia pozostaje tak samo gładka i czysta.

Najważniejsze cechy dozowników łokciowych

Wśród dozowników ręcznych wyróżniają się dozowniki łokciowe, służące do pobierania na dłonie płynu dezynfekującego lub mydła za pomocą dźwigni, którą można obsłużyć łokciem lub przedramieniem.

Dozowniki łokciowe cieszą się obecnie dużą popularnością wśród naszych klientów – przekonuje właściciel sklepu internetowego hurtowniachemiczna.com. Są one często wykorzystywane w obiektach użyteczności publicznej – w gabinetach kosmetycznych, gabinetach lekarskich oraz wszystkich innych miejscach, w których ważne jest zachowanie maksymalnej higieny pracy. Za sprawą wygodnej dźwigni, pozwalającej  na dozowanie mydła i płynu dezynfekującego bez użycia rąk, użytkowanie zapewnia duży komfort. Z tego udogodnienia skorzystają na pewno osoby niepełnosprawne. Nasze dozowniki łokciowe są produktami, odznaczającymi się najwyższą jakością wykonania, co sprawia, że są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, dzięki funkcjonalnej obudowie, ich napełnianie jest nie tylko proste, ale i szybkie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]