Domowe oczyszczacze powietrza to sprzęty, które już na stałe zagościły w naszych domach. Świadomość tego, jakie zagrożenia dla zdrowia niesie smog i zanieczyszczenia utrzymujące się w atmosferze, sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na świadomą poprawę jakości powietrza w swoim mieszkaniu, zapewniając zdrowie, spokojny sen i swobodne oddychanie sobie i innym domownikom. Rosnąca liczba alergików na świecie również buduje zapotrzebowanie na domowe oczyszczacze powietrza, pozwalające zminimalizować wpływ alergenów na organizm. Skoro filtr powietrza do domu staje się stałym elementem wyposażenia wnętrz, dobrze, by współgrał z ich wystrojem. Jak dobrać domowy oczyszczacz powietrza do estetyki, w jakiej utrzymane jest nasze mieszkanie?

Ogromna ilość dostępnych na rynku oczyszczaczy powietrza daje możliwość dobrania jego wyglądu i funkcjonalności do wystroju i układu wnętrza, w którym domowy oczyszczacz powietrza będzie pracował. Oczyszczacz powietrza na smog nie musi jedynie dobrze działać, może, a nawet powinien współgrać z wnętrzem, by nie zaburzać stylu, w jakim jest ono utrzymane, oraz by nie przeszkadzać w codziennym korzystaniu z pomieszczeń przez niekorzystne umiejscowienie otworów wlotu i wylotu powietrza, które, zaprojektowane na przykład z tyłu urządzenia, nie pozwolą na ustawienie urządzenia pod ścianą. Wariantów, w jakich domowy oczyszczacz powietrza występuje, są setki. Jak połączyć funkcjonalność z wyglądem i dobrać filtr powietrza do domu do wystroju wnętrza?

Chłód i minimalizm a oczyszczacz powietrza na smog

Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza nie znoszą chaosu i przypadkowych elementów, które, źle dobrane, mogą zniszczyć cały koncept wystroju pomieszczenia. Jaki domowy oczyszczacz powietrza będzie dobrze prezentował się w chłodnym wnętrzu bez zbędnych ozdób? Oczyszczacz powietrza zapewniający efektywną pracę na 47 m² Samsung AX47R9080SS idealnie łączy wysoką jakość i nowoczesny design. Dzięki modułowemu projektowi obudowy ten domowy oczyszczacz powietrza oferuje możliwość połączenia dwóch oczyszczaczy w jedną całość w razie potrzeby zapewnienia czystego powietrza na większej przestrzeni. Oczyszczacz Samsung AX47R9080SS ma numeryczny, inteligentny wyświetlacz stężenia cząsteczek. Technologia Wind-Free™ zastosowana w tym modelu zapewnia równomierną, stateczną pracę urządzenia bez podmuchów wiatru generowanych przez niektóre domowe oczyszczacze powietrza. Alarm wymiany filtra sprawia, że nie zapomnimy o konieczności jego zmiany dla prawidłowej pracy urządzenia. W trybie nocnym domowy oczyszczacz powietrza Samsung AX47R9080SS osiąga minimalną głośność nawet 18 decybeli, co umożliwia spokojny sen mimo aktywnego działania sprzętu.

Domowy oczyszczacz powietrza do wnętrz w stylu glamour

Przeciwieństwem chłodu i minimalizmu wśród aktualnie najczęściej wybieranych stylów wystroju będzie wnętrze w stylu glamour, pełne dodatków w kolorze złotym, przytulnych welurów i futrzanych elementów. Do takich wnętrz również możemy dopasować oczyszczacz powietrza niezaburzający głównego konceptu. Filtr powietrza do domu pracujący efektywnie na 60 m², Samsung AX60R5080WD, dzięki wersji ze złotą obudową idealnie dopasuje się do eleganckiego i przytulnego wnętrza. Czarno-biała wersja urządzenia świetnie sprawdzi się natomiast w neutralnych stylowo pomieszczeniach.

Rate this post