Jednym z elementów wykończeniowych w mieszkaniu jest listwa przypodłogowa. Jej głównym zadaniem jest estetyczne zamaskowanie łączenia podłogi ze ścianą. Należy mieć na uwadze, aby była ona odpowiednio dobrana w odniesieniu do rodzaju oraz koloru podłogi. W przeciwnym razie całość nie będzie się odpowiednio prezentować, co negatywnie wpłynie na ostateczny efekt wizualny.

Czym są listwy przypodłogowe?

Listwy przypodłogowe są jednymi z elementów wykończeniowych w mieszkaniu. Te szerokie na kilka centymetrów kawałki układa się na złączeniu ściany oraz podłogi. Ich zadaniem jest zamaskowanie końcówek podłoża. Pozwala to osiągnąć estetykę w mieszkaniu oraz chroni ścianę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Poprzez fakt, że listwy przypodłogowe odstają na kilka centymetrów względem ściany, to meble, które są do niej przysuwane, napotykają opór właśnie w postaci deski. Dzięki temu niweluje się ryzyko odrapania ściany przez przesuniętą szafę lub regał.

Jak dobrać odpowiednią listwę przypodłogową do podłogi?

Podstawowe kryteria, którymi należy się kierować przy wyborze listew przypodłogowych, jest rodzaj oraz kolor podłogi. Jeśli jest ona wykonana z tworzywa sztucznego, to również w tym stylu powinny być dobrane wykończenia. Do podłóg drewnianych warto natomiast dobierać listwy drewniane. W przeciwnym razie całość nie będzie prezentować się korzystnie.

Kolor listwy przypodłogowej powinien być jak najbardziej zbliżony do barwy podłogi. Nietrafionym pomysłem będzie zastosowanie jasnego odcienia elementu wykończeniowego do podłoża wykonanego w ciemnym brązie. Tak dobrane listwy przyciągną wzrok, co negatywnie wpłynie na całość dekoracji w lokalu.

Gdzie kupić odpowiednie listwy przypodłogowe?

Zakup listew przypodłogowych odbywa się zazwyczaj w tym samym momencie, co kupno podłogi. Te elementy najczęściej układane są razem, ponieważ ułożyć je można podczas jednego remontu. Warto więc zdecydować się na odpowiedni sklep, który zaoferuje zarówno podłogę, jak i same listwy.

Innym aspektem jest renoma firmy. Na przykład pracownicy sklepu Art-cub mają wieloletnie doświadczenie w branży, dzięki czemu dobiorą najlepszą podłogę oraz listwy przypodłogowe do oczekiwań i wizji klienta. Zakupione materiały charakteryzują się również wysoką trwałością oraz jakością, a także są dostępne w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach.

Rate this post