Kuchnia ma przede wszystkim funkcję praktyczną, jednak obecnie istnieje wiele sposobów na zadbanie również o jej stronę wizualną. Jednym z czynników wpływających na estetykę stanowią fronty szafek. Jak dopasować je do reszty mebli znajdujących się w kuchni i na jakie kolory można się zdecydować? Przeczytaj tekst, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kryteria wyboru koloru frontów

Obecnie zakres kolorów, w których są dostępne fronty, jest bardzo szeroki, dlatego znalezienie idealnego rozwiązania nie powinno stanowić problemu. Można puścić wodze fantazji i zdecydować się na żywe barwy, należy jednak pamiętać o tym, aby dobrze wkomponować je w przestrzeń, tak aby tworzyły spójną całość z resztą pomieszczenia.

Fronty meblowe warto wybrać także pod względem rozmiaru kuchni. Jasne kolory zwiększą optycznie pomieszczenie, a ciemne na odwrót. Dobrym pomysłem może się okazać połączenie frontów szafek o intensywnych kolorach z nieco bardziej stonowanymi barwami blatów. Ważna jest równowaga – zbyt ciemne meble mogą sprawić, że wnętrze stanie się przytłaczające, a za dużo bieli stworzy wrażenie sterylności.

Należy wziąć pod uwagę także styl aranżacyjny. Przykładowo, minimalizm charakteryzuje się jasnymi kolorami, przede wszystkim białym, a także niezbyt wieloma ozdobami. W przypadku klasycznych wystrojów najlepiej sprawdzą się prawdopodobnie ciemne fronty, natomiast kolorowe nadadzą charakteru nowoczesnym aranżacjom.

Jak nadaje się kolor frontom?

Tak wiele możliwości dotyczących kolorystyki frontów szafek jest dostępnych dzięki stosowanym metodom ich barwienia. Jedną z najpopularniejszych jest lakierowanie. Pozwala ono na nadanie frontom meblowym niemal dowolnego koloru. Co więcej, możliwy jest wybór matowego, półmatowego, połyskującego lub półpołyskowego wykończenia. Lakierowaniem frontów szafek zajmują się profesjonalne firmy, takie jak na przykład Expolak.

Warto korzystać z usług specjalistów, których produkty charakteryzują się wysoką jakością. Bogaty wybór kolorów i wykończeń pozwoli dopasować model frontów do wystroju danej kuchni. Co więcej, elementy te będą się najprawdopodobniej dobrze prezentowały w towarzystwie innych materiałów. Kuchnia to swego rodzaju pomieszczenie robocze, jednak z uwagi na to, że spędza się tam z reguły wiele czasu, warto zadbać o jego wystrój i klimat. Współpraca z profesjonalną firmą pozwoli uzyskać fronty wysokiej jakości, które będą dobrze spełniały swoją rolę przez lata. W razie problemów z doborem kolorów, warto skorzystać z usług projektantów wnętrz.

Rate this post