Prawidłowo dobrana brama garażowa to taka, która spełnia oczekiwania osób z niej korzystających. O wszystkich tych wymaganiach przeczytasz w treści naszego artykułu. Zdradzamy, jaka powinna być dobrze dobrana brama garażowa. Podpowiadamy też, jaka brama jest najlepszym wyborem, kiedy jest się właścicielem garażu o niewielkiej powierzchni. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jaka powinna być dobrze dobrana brama garażowa?

Poszukując odpowiedniej bramy garażowej, należy uwzględnić kilka istotnych kryteriów wyboru. Trzeba mieć świadomość tego, po co tak naprawdę planuje się zakup takiej bramy, czemu dokładnie ma ona służyć. Dzięki temu możliwe jest szczegółowe określenie swoich potrzeb wobec poszukiwanego produktu. Zadaniem bramy garażowej jest przede wszystkim ochrona wszystkiego, co znajduje się wewnątrz garażu. W związku z tym brama garażowa powinna mieć odpowiednie zabezpieczenia – po to, by nikt niepożądany nie dostał się do wnętrza garażu.

Firmy specjalizujące się w sprzedaży bram do garażu, takie jak sprzedawca bram garażowych Drzwi-Okna z okolic Wrocławia, bardzo często przekonują swoich klientów do tego, że dobrze dobrana brama garażowa to niekoniecznie taka, która jest tania i jedynie w podstawowym stopniu spełnia swoje funkcje. Dobra brama garażowa cechuje się przede wszystkim:

  • odpowiednim dopasowaniem do wielkości garażu,
  • atrakcyjną ceną,
  • zgodnością z europejskimi standardami,
  • niską wartością współczynnika przenikania ciepła,
  • wykonaniem z wysokiej jakości materiałów,
  • odpowiednimi zabezpieczeniami przed ewentualnym włamaniem.

Jaka brama garażowa jest najlepszym wyborem, kiedy ma się mały garaż?

Ze szczególną trudnością spotykają się właściciele małych garaży, w przypadku których nie każda brama garażowa będzie odpowiednim wyborem. Czasami konieczne jest kupienie bramy o niestandardowych wymiarach, dzięki czemu maksymalizuje się dopasowanie bramy do otworu. Dla niewielkich garaży produkowane są bramy o szerokości ok. 180–190 cm, natomiast zdarza się, że garaż jest jeszcze mniejszy i proponowana przez producenta brama ma zły rozmiar.

Poza samymi wymiarami ważny jest też dokładny rodzaj bramy garażowej. Brama nie może ograniczać przestrzeni w garażu, której i tak jest już bardzo niewiele. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się na bramy segmentowe, które po otworzeniu chowają się nad pomieszczeniem, zaraz przy suficie. Decydując się jednak na wariant sufitowy, trzeba mieć na uwadze, że wymagane jest wówczas nadproże o wielkości 10–25 cm (w zależności od rodzaju bramy).

Rate this post