Marmurowa posadzka to ponadczasowe piękno, trwałość i stylowy wygląd. Odpowiednio dobrana pod względem kolorystycznym pasuje w zasadzie do każdego pomieszczenia w domu. I to niezależnie od dominującego w danej przestrzeni stylu. Niestety, jak każda powierzchnia, jest narażona na działanie niekorzystnych czynników. Trzeba więc o nią szczególnie dbać. W jaki sposób?

Impregnacja – sposób na piękne posadzki na lata

Podstawowym sposobem dbania o kamienne podłogi jest ich impregnowanie. Wynika to z prostego faktu – kamień ma strukturę porowatą. Oznacza to, że bardziej niż inne materiały (np. drewno) jest podatny na wnikanie wewnątrz zanieczyszczeń.

Czasem bardzo trudno się ich pozbyć, zwłaszcza jeśli są efektem działania silnie brudzących czynników. A przecież mało osób – co zrozumiałe – codziennie dokładnie zmywa powierzchnię podłogową w całym domu.

Pierwszą impregnację trzeba wykonać od razu po ułożeniu i oczyszczeniu posadzki z marmuru. Natomiast każde kolejne takie działania warto powtarzać co rok.

Posadzka, która nie jest zaimpregnowana, jest o wiele bardziej narażona na powstawanie nieestetycznych plam. Niestety od razu dużo bardziej widać na niej drobne uszkodzenia mechaniczne. W najgorszym razie już po kilku latach od położenia może zajść potrzeba renowacji powierzchni.

Odpowiednia metoda czyszczenia

Kolejną kwestią będzie regularne mycie posadzki marmurowej. Zmywanie wodą trzeba jednak poprzedzić dokładnym odkurzeniem. Dopiero na gładkiej i pozbawionej pyłu podłodze można działać dalej – inaczej jest ryzyko zarysowania.

Czym zmywać taką posadzkę? Najlepiej sprawdzi się po prostu woda, mydło i płaski mop z mikrofibry. Absolutnie nie należy stosować żadnych agresywnych środków myjących!

Dobrej klasy marmur to gwarancja wieloletniej jakości

Wiele osób zapomina o tym, że marmur może mieć różną jakość. Jest to uzależnione nie tylko od samego materiału, ale także od sposobu jego przewożenia i przechowywania.

Chcąc mieć pewność, że otrzymuje się produkt najwyższej klasy, wybieraj sprawdzone firmy. Wykonywaniem doskonałej jakości posadzek marmurowych zajmuje się między innymi firma KG STONE. To specjaliści w dziedzinie kamienia.

Wybierając renomowanego dostawcę posadzek marmurowych, masz pewność, że podłoga będzie Ci służyć przez długie lata codziennego użytkowania.