Klimatyzacja w domu, mieszkaniu czy też w innych zamkniętych przestrzeniach musi być dopasowana do rozmieszczenia poszczególnych pomieszczeń oraz szeregu czynników mających wpływ na wyliczenie właściwej mocy urządzeń. Podczas doboru urządzeń brane są po uwagę: izolacja ścian, podłogi  i dachu, powierzchnia przeszkleń oraz ilość osób przebywających w pomieszczeniach. Przy doborze mocy brane są pod uwagę także indywidualne czynniki związane z przeznaczeniem pomieszczeń.

Dlatego właśnie dobór właściwej mocy, typu urządzenia oraz jego lokalizacji najlepiej jest powierzyć specjalistom z Firmy Klimainstal.

Kolejną istotną kwestią, o której należy pamiętać, jest fakt, że powietrze przechodzące przez układ filtrów, który znajduje się w jednostce wewnętrznej klimatyzatora, powoduje jego zanieczyszczenie. Jeśli instalacja będzie zanieczyszczona, bezpośrednio wpłynie to na nasze zdrowie i jakość powietrza, którym oddychamy.

Zanieczyszczenia nieusuwane z filtra, w który wyposażony jest klimatyzator, mogą stać się pożywką dla grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów. Są to organizmy szkodliwe dla ludzkiego zdrowia, dlatego czystość systemu klimatyzacyjnego jest kwestią kluczową – uczula pracownik Firmy Klimainstal.

Jak zatem prawidłowo dbać o higienę klimatyzatora?

Czynności konserwacji klimatyzacji należy bezwzględnie zlecić specjalistom. Przeprowadzą oni  konserwację i czyszczenie klimatyzacji  w sposób prawidłowy i zgodny z zaleceniami producenta. Pamiętajmy, że błędem jest podejmowanie samodzielnych prób konserwacji urządzenia. Do właściwego wykonania prac konserwacyjnych wymagana jest wiedza i doświadczenie oraz specjalistyczne środki dezynfekujące i czyszczące. W przeciwnym razie możemy zaburzyć funkcjonalność urządzenia, a nawet trwale je uszkodzić.

W trakcie konserwacji wykonywanej  samodzielnie może się zdarzyć, że filtry nie zostaną dobrze wyczyszczone, co może spowodować dalsze powstawanie w układzie grzybów i pleśni. Mimo czyszczenia będą więc one w dalszym ciągu stwarzać zagrożenie dla osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach – szczególnie tych cierpiących na astmę, alergię lub schorzenia dróg oddechowych.

Rate this post