Metalowe części żyrandoli to rozmaite uchwyty i wieszaki, a także dekle i podsufitki. Niestety są to elementy, o których zapominamy podczas wiosennych porządków. A szkoda. Czyszcząc poszczególne części żyrandola, warto poświęcić odrobinę uwagi elementom nośnym. Właściwa ich pielęgnacja może znacznie wydłużyć żywotność mocowania.

Czyszczenie metalowych części żyrandola krok po kroku

W przypadku części metalowych do lamp ważna jest systematyczność- z ich powierzchni powinno się regularnie usuwać kurz podczas każdych porządków w mieszkaniu. Niewłaściwa pielęgnacja poszczególnych komponentów może doprowadzić do powstania rdzy. Inaczej dba się o matowe powierzchnie a inaczej połyskujące, które dodatkowo wymagają polerowania.

Czyszcząc części do żyrandoli, należy użyć wody. Dlatego konieczne jest odcięcie dopływu prądu i zdjęcie żyrandola z sufitu. Lampę należy następnie rozkręcić na części, a im bardziej ozdobny jest model, tym więcej pracy trzeba włożyć w jego wyczyszczenie. Myjąc żyrandol, nie można pominąć także podsufitki i uchwytu, które podtrzymują ciężar żyrandola. Ich właściwa konserwacja decyduje bowiem o stabilności i trwałości zawieszenia.

Do mycia żyrandoli można użyć delikatnego detergentu, zwłaszcza w przypadku uporczywych zabrudzeń. Następnie należy wytrzeć metalową powierzchnię do sucha. Do polerowania można wykorzystać wodę zmieszaną z alkoholem. Z kolei roztwór z sody oczyszczonej pozwoli pozbyć się niemal każdego rodzaju brudu.

Uszkodzone mocowanie żyrandola. Co robić?

Demontując żyrandol z sufitu, często w wyniku nieostrożności dochodzi do uszkodzeń jego delikatnych elementów. Może się także okazać, że mocowanie, które trzyma żyrandol przy suficie, jest pęknięte lub skorodowane w takim stopniu, że niemożliwa jest jego regeneracja. W takim przypadku najlepiej jest wymienić uchwyt na nowy. Producentem części metalowych do lamp i żyrandoli jest firma Metalbernat z Częstochowy. Wytwarzane przez przedsiębiorstwo części do żyrandoli są kompatybilne z większością lamp dostępnych na rynku. Produkty firmy kupić można w najlepszych sklepach i placówkach handlowych zajmujących się sprzedażą akcesoriów do oświetlenia.

Metal to jeden z najtrwalszych i najbardziej odpornych na uszkodzenia surowców. Dlatego to właśnie z metalu powstają uchwyty do lamp, a wybierając oświetlenie do domu, warto zwrócić uwagę właśnie na ten element. Trwałość mocowania przekłada się bowiem na bezpieczeństwo domowników, a odpowiednia pielęgnacja wpływa na żywotność metalowych komponentów.

Rate this post