Od dawien dawna znanymi przez ludzkość źródłami ciepła był ogień oraz słońce. Ciepło, które odczuwa się będąc na powietrzu pochodzi ze słońca. Można mówić w tym wypadku o promieniowaniu podczerwonym.

Od dawien dawna znanymi przez ludzkość źródłami ciepła był ogień oraz słońce. Ciepło, które odczuwa się będąc na powietrzu pochodzi ze słońca. Można mówić w tym wypadku o promieniowaniu podczerwonym.

Ogrzewanie na podczerwien – sposób działania
Centralne ogrzewanie elektryczne odbywa się przez promieniowanie. Ciepło, które dostarczają fale podczerwieni zapewniają w danym pomieszczeniu równomierny rozkład temperatury, tworząc najbardziej równomierny rozkład temperatur oraz maksymalny klimat.
Te innowacyjne ogrzewanie nie ogrzewa powietrza tylko ściany, przedmioty, osoby, które przebywają wewnątrz bądź na zewnątrz pomieszczeń.
Z tego też względu ogrzewanie to jest o wiele bardziej efektywne niż tradycyjne ogrzewanie. Poza tym, ogrzewanie pomieszczenia podczerwienią powoduje, że domownicy od razu odczuwają w pomieszczeniu komfort cieplny.

Ogrzewanie na podczerwień kontra konwektorowe
Tradycyjne grzejniki ogrzewają tylko powietrze, dzięki czemu można odczuwać ciepło. Powietrze takie unosi się do góry, natomiast zimne powietrze utrzymuje się przy samej podłodze. W przypadku tradycyjnego ogrzewania trzeba dostarczać więcej energii cieplnej, żeby odczuć ciepło w pobliżu podłogi.
Taki ruch powietrza zawsze powoduje unoszenie się kurzu w powietrzu oraz może przyczynić się do wysuszenia powietrza w danym pomieszczeniu. Zjawisko to nie zachodzi przy użytkowaniu ogrzewania na podczerwień, co jest bardzo istotną zaletą dla każdego alergika.

Rodzaje ogrzewania na podczerwień

Ogrzewanie na podczerwień można podzielić w zależności od długości fal na:
– krótkofalowe
– średniofalowe
– długofalowe
Upraszczając można stwierdzić, że im krótsza fala tym intensywniejsze ciepło jest emitowane przez zainstalowany grzejnik. Jednocześnie im więcej jest wydzielane światła, tym grzejnik jest jaśniejszy. Często światło to bywa bardzo rażące oraz mało komfortowe.

Kalkulator ogrzewania – zastosowanie podczerwieni
Wysokiej jakości ogrzewanie podczerwienią jest idealnym rozwiązaniem dla nowoczesnych oraz energooszczędnych budynków. Jest ono korzystnym rozwiązaniem dla właścicieli domów, którzy szukają bezobsługowego, komfortowego oraz ekonomicznego sposobu ogrzewania.
To nowoczesne ogrzewanie jest doskonałą opcją dla budynków nie mających dostępu do gazu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]