Choć często nie doceniamy jej możliwości, armatura jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Funkcjonalne rozwiązania mają ogromny wpływ na komfort wykonywania codziennych czynności: przyrządzania mniej lub bardziej skomplikowanych potraw. Nie mniejsze znaczenie ma tutaj wybór estetycznych i jednocześnie ekologicznych baterii.

W czasie wyposażania kuchni zazwyczaj skupiamy się na dobraniu mebli, kolorów i sprzętów. Sen z powiek spędza nam zakup energooszczędnego i wydajnego piekarnika, odpowiedniego dla nas typu kuchenki, a także optymalnej wielkości lodówki, cichego okapu czy skutecznej zmywarki. Zastanawiamy się też nad wielkością zlewozmywaka, liczbą komór i rodzajem materiału, z jakiego będzie wykonany. Większość z nas uwzględnia też w projekcie zasadę trójkąta roboczego (odpowiednie ustawienie względem siebie lodówki, zlewozmywaka i kuchenki z piekarnikiem). Natomiast armaturę kuchenną często traktujemy po macoszemu. Nie zwracamy uwagi na jej ergonomię, interesuje nas co najwyżej wizualna spójność z pozostałymi elementami. Czasem kluczowym kryterium jest po prostu cena. Nic bardziej mylnego – dobrze dobrana armatura znacznie ułatwia funkcjonowanie w przestrzeni kuchennej.

Specjalistyczne sklepy mają w swojej ofercie szeroki asortyment baterii. Wielość modeli, różnorodność zastosowanych technologii, dodatkowych funkcji, a wreszcie duża rozpiętość cenowa – to wszystko może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy.

Od czego zacząć aranżację?

Zanim wybierzemy baterię, najpierw zastanówmy się jaki zlewozmywak spełni nasze oczekiwania. Jeśli gotujemy w domu, siłą rzeczy lepiej sprawdzi się dwukomorowy lub półtorakomorowy zestaw. Chyba, że większość naczyń i garnków będziemy myć w zmywarce, wtedy wystarczy nawet jedna komora. Dobrze jest też uwzględnić swoje przyzwyczajenia, dzięki temu wytypujemy funkcje bez których, w żadnym wypadku, nie będziemy mogli się obejść (np. rozdrabniacz i ociekacz). Jeśli już wiemy, czego oczekujemy po zlewozmywaku, możemy przystąpić do dopasowania do niego armatury.

Armatura kuchenna warta uwagi

Wybierając baterię powinniśmy wziąć pod uwagę produkty, w których zastosowano niezawodne technologie. Z tego względu najlepiej jest szukać armatury kuchennej renomowanych producentów. W tej kategorii prym wiedzie firma Kludi.

Kolejna rzecz to, wspomniane wcześniej, funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania. Do tej pory właściciele nieustawnych kuchni mieli problem, zwłaszcza gdy jedyne miejsce na zlewozmywak było na ścianie z oknem. Wtedy bateria znacznie utrudniała jego otwieranie. Do takich wnętrz polecane są baterie Kludi ze złączem Bajonett – jednym ruchem można wyciągnąć armaturę z cokołu. Możemy położyć ją na blacie lub w zlewozmywaku, dzięki temu nie musimy martwić się, że przypadkiem stłuczemy szybę.

Bywa tak, że w małych mieszkaniach nie ma miejsca na pralkę w łazience. Mogłoby się wydawać, że będziemy skazani na korzystanie z pralni. Ale to nie do końca prawda. Pralkę możemy postawić również w kuchni i to nawet wtedy, gdy jest już w niej zmywarka, a my posiadamy tylko jedno przyłącze wody. W czym tkwi sekret? Przyłącze Multi, oferowane przez firmę Kludi, umożliwia podłączenie pralki lub zmywarki bezpośrednio do baterii.

Funkcjonalność kuchni podnosi również armatura z przełącznikiem zwykłego strumienia na natryskowy. Jest to szczególnie przydatne w czasie płukania naczyń, a także mycia owoców i warzyw. Z kolei maksymalną swobodę ruchów zapewnimy sobie przez montaż baterii z wyciąganą wylewką, co zwiększa zasięg strumienia wody. W miejscach użyteczności publicznej na porządku dziennym są baterie bezdotykowe – wpływa to zarówno na zwiększenie higieny, jak i oszczędność wody. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się baterie Kludi „2 w 1”, łączące optyczny czujnik ruchu z tradycyjnym bocznym uchwytem, który umożliwia szybkie i wygodne przełączenie w tryb manualny.

Wszystko to sprawia, że armatura kuchenna nie jest tylko zwykłym elementem wyposażenia kuchni – dzięki niej gotowanie staje się prawdziwą przyjemnością.

Więcej informacji na https://www.kludi.com/pl/produkty/kuchnia/