Zmiana nieruchomości to dla wielu osób nowe i ciekawe doświadczenie. Przeprowadzka domu to powód do wielkiego entuzjazmu. W końcu – wraz z miejscem zamieszkania zmienia się także nasze życie. Przeprowadzka domu wiąże się często z dużą ilością nerwów oraz z koniecznością szybkiego i sprawnego działania. Samo przygotowanie do przeniesienia mienia zajmuje dużo więcej czasu niż sam transport.  Dowiedz się, ile czasu może potrwać typowa przeprowadzka!

Ile trwa optymalna przeprowadzka domu? 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależne jest od wielu czynników. Jeśli przeprowadzamy się z małego domu rodzinnego do mieszkania, a w dodatku jesteśmy singlami i cały nasz dobytek jest niewielki, to weekend z pewnością wystarczy na przeprowadzkę. Natomiast, jeśli przeprowadzamy się z całą rodziną ze starego do nowego domu, to przeprowadzka może trwać nieco dłużej. Chyba że mamy przygotowany dobry plan, wówczas jesteśmy w stanie przeprowadzić się dużo szybciej. Zazwyczaj na przeprowadzkę do Warszawy trzeba przeznaczyć od kilku dni do kilku tygodni, łącznie ze spakowaniem całego dobytku. Podczas takiej przeprowadzki warto mieć kogoś do pomocy, wtedy cały proces przebiegnie dużo szybciej.

O tym, jak długo będzie trwała przeprowadzka, decyduje liczba rzeczy, które należy przenieść do nowej lokalizacji. Największy problem zawsze sprawiają meble, czyli szafy, komody, łóżka, narożniki, biurka i inne wielkogabarytowe rzeczy, których nie przewieziemy niestety zwykłym samochodem osobowym. W tej sytuacji konieczny jest wynajem samochodu dostawczego lub większego kontenera. Nie jest to droga rzecz, jednak zawsze generuje jakiś koszt.

Jak wygląda taka przeprowadzka domu?

Przygotowania do przeprowadzki zazwyczaj rozpoczynają się od zrobienia listy rzeczy niezbędnych do zabrania. Większość z nas przed przeprowadzką pozbywa się zbędnego balastu, tj. starych ubrań, nieużywanych lub popsutych sprzętów elektronicznych, książek, czy zabawek. Wiele z niepotrzebnych rzeczy często oddawane są potrzebującym lub po prostu sprzedawane za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Do przeprowadzki domu niezbędne są pudła kartonowe różnych rozmiarów, które ułatwią transport. Najczęściej można je zakupić w sklepach budowlanych i meblowych, lub popytać w pobliskich sklepach spożywczych, papierniczych lub z artykułami domowymi, czy nie mają kartonów pozostałych po dostawie towaru.

Przewiezienie mienia to zadanie dość trudne logistycznie, szczególnie jeśli przenosimy się z dużego domu, a do pokonania mamy kilkadziesiąt lub kilkaset kilometrów. Wiele osób decyduje się na samodzielny transport przy użyciu zwykłego samochodu osobowego. Nie jest to najlepszy pomysł na oszczędność, gdyż jeden transport na pewno nie wystarczy, jeżeli chcemy przewieźć całe mienie, a dodatkowo stracimy bardzo dużo benzyny, czasu i energii. Dużo lepszym wyborem jest firma przeprowadzkowa, która dysponuje taborem samochodowym, dzięki czemu możemy dobrać optymalny samochód, który obniży koszty transportu mebli.

Jak przyspieszyć przeprowadzkę domu?

Tylko dobrze zaplanowana przeprowadzka domu może pójść gładko. Dlatego, zanim się za nią zabierzemy, warto sporządzić wstępny plan i trzymać się go krok po kroku. To właśnie on może przyspieszyć całą przeprowadzkę, dlatego warto włożyć w niego nieco wysiłku. W przypadku jakichkolwiek problemów dobrze mieć w zanadrzu dobrą firmę przeprowadzkową, która zajmie się bezpiecznym i szybkim transportem mienia.

Zamówienie firmy przeprowadzkowej jest kluczowe, ponieważ uda się wtedy oszczędzić dużo czasu, ponadto profesjonalna ekipa pomoże w złożeniu mebli, spakowaniu i wniesieniu ich do samochodu – zauważa przedstawiciel firmy Global Service, która wykonuje kompleksowe usługi, obejmujące pakowanie, zabezpieczenie rzeczy na czas transportu, przewóz, wniesienie oraz rozpakowanie bagaży.

Co więcej, zamiast szukać kartonów po pobliskich sklepach, możemy je pożyczyć od firmy, która zajmie się naszą przeprowadzką. Firmy te dysponują pojazdami o bardzo dużej ładowności, a pracownicy sami załadują meble i sprzęty, które po dostarczeniu na miejsce sami rozładują. Warto pamiętać, że na przeprowadzkę z firmą powinniśmy umówić się z pewnym wyprzedzeniem, co da nam więcej czasu na spakowanie całego dobytku.

Rate this post