Las w słoiku jest piękny i efektowny. To doskonała alternatywa dla roślin doniczkowych, które wymagają specjalistycznej pielęgnacji. Taka dekoracja prezentuje się wyśmienicie w domu, biurze, ale także podczas przyjęć. Taki las zyskuje na popularności i coraz więcej osób decyduje się na jego zakup albo własne wykonanie. Dowiedz się na ten temat więcej!

Las w słoiku – jakie ma zalety?

Las w słoiku ma ogrom plusów. Wprowadza do domu niesamowita atmosferę i piękny zielony klimat. Można postawić go na biurku, komodzie, stole – zawsze prezentuje się wyjątkowo. Każdy Twój gość będzie zachwycony tym, jak wspaniale wygląda Twój las w słoiku. Jego ogromną zaleta jest to, iż nie trzeba o niego mocno dbać. Nie wymaga wiele czasu i nie trzeba troszczyć się o jego specjalistyczną pielęgnację. To wygodna, a zarazem żywa ozdoba. Las w słoiku pięknie się rozwija oraz rośnie.

Las w słoiku DIY – zrób go samodzielnie

Jeszcze większa satysfakcja jest wtedy, kiedy stworzysz las w słoiku samodzielnie. Stworzenie lasu to relaksujący proces, który pomoże Ci się odprężyć, a zarazem uzyskać piękną żywą dekorację. Las w Słoiku DIY jest niezwykle piękny, dlatego okaże się niesamowitym prezentem. Każda bliska Ci osoba będzie szczęśliwa, jeśli otrzyma od Ciebie las w słoiku DIY Twojego autorstwa. Taki podarunek będzie niesamowitą pamiątką na bardzo długi czas. Czego potrzebujesz do jego wykonania? Podstawą oczywiście będzie słoik. Wybierz taką wielkość, która będzie odpowiadała efektowi, jaki chcesz uzyskać. Dopasuj go do roślin, jakie chcesz w nim umieścić. Potrzebujesz również podłoża do roślin. Warto zdecydować się na piękne kamienie – możesz wybrać szklaną turkusową bryłę, grys bazaltowy w różnych kolorach, węgiel aktywny czy też piasek kwarcowy. Wielość barw pozwoli Ci stworzyć wymarzoną kompozycję. Wybierz także dodatki, na przykład stolik, który będzie podkładką. Doskonale sprawdzi się także kora czy szyki, które będą stanowiły dodatkowe elementy dekoracyjne. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać piękny las w słoiku, to koniecznie odwiedź growitbox.com. Znajdziesz tam nie tylko mnóstwo roślin, rodzajów podłoża oraz roślin, ale dowiesz się także jak samodzielnie stworzyć las w słoiku DIY w kilku krokach. Sprawdź wspaniałe zestawy!

Rośliny do lasu w słoiku – jakie wybrać?

Las w słoiku daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o rośliny. Możesz umieścić w nim piękne drzewka bonsai, mech, ale także inne gatunki roślin. Jakie prezentują się wyjątkowo? Warto rozważyć chociażby widliczkę, paproć, fitonię różową czy też palme lub bluszcz.

Rate this post