Dekoracja wnętrza nie należy do najłatwiejszych zadań, choć praktycznie w każdej dziedzinie życia możemy obecnie znaleźć odpowiednią inspirację. Jedną z najlepszych, a zarazem najpiękniejszych jest środowisko naturalne, a dokładniej– kwiaty i liście. Najbardziej powszechne są oczywiście tradycyjne bukiety, które często spotkać możemy na stole w jadalni czy w salonie. Warto jednak zdecydować się na bardziej oryginalną dekorację, jaką bez wątpienia jest girlanda. Podpowiadamy, gdzie można ją zastosować oraz w jaki sposób.

Gdzie najlepiej sprawdzi się girlanda z kwiatów?

Jeśli chodzi o mieszkanie czy dom – praktycznie każde miejsce odpowiednio zaaranżowane może być świetne do powieszenia w nim kwiatowej girlandy. Jednym z lepszych przykładów jest, chociażby balkon lub taras. Efektowne kwiaty czy też liście zwisające z balustrady mogą sprawić, że znakomicie wkomponuje się ona w otoczenie. Jak twierdzą specjaliści z hurtowni kwiatów sztucznych Erena:

Roślinna girlanda na balkonie może ponadto nadać piękny i elegancki efekt dekoracyjny. Będzie to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy nasza balustrada czy bramka nie sprawia najlepszego wrażenia, a jest tak na przykład w przypadku odpryskującej farby.

Niezwykle ciekawym pomysłem będzie też powieszenie girlandy w tradycyjny sposób, czyli po prostu na ścianie danego pomieszczenia. Dzięki niej jesteśmy w stanie stworzyć w domu hipisowską, niepowtarzalną atmosferę. Girlanda stworzona z kwiatów lub liści będzie też świetnym dopełnieniem francuskiego lub wiejskiego wystroju wnętrza. Ciekawym wykorzystaniem takiego produktu będzie też ułożenie go na stole. Jest to najlepszy pomysł szczególnie wtedy, gdy organizujemy większą imprezę, na której stoły będą ze sobą połączone.

Jak dopasować girlandę roślinną do wnętrza?

Jednym z największych dylematów miłośników kwiatowych dekoracji w domu jest to, czy zdecydować się na girlandę naturalną czy też sztuczną. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy zamierzamy cieszyć się jej pięknem przez długi czas. Jeśli tak – zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie właśnie girlanda ze sztucznej roślinności. Sprawdzi się ona także w przypadku alergików, u których kwiaty naturalne mogłyby wywołać ostrą, niebezpieczną dla zdrowia reakcję anafilaktyczną. Warto także zwrócić uwagę na styl i zabarwienie girlandy. Najlepsza okaże się tu zasada podobieństw. Jeśli więc mamy do czynienia z jasnymi ścianami, girlanda również powinna być w takich odcieniach. Istnieją też dość uniwersalne rodzaje girland, takie jak na przykład wykonane z pięknych, zielonych liści, które sprawdzą się tak naprawdę wszędzie.