Młóto browarniane to odpad, powstający w trakcie produkcji piwa, w wyniku odfiltrowywania beczek przednich w kadziach zaciernych. Z biegiem czasu zaczęło być wykorzystywane przez rolników, którzy używali go do karmienia trzody chlewnej. Okazało się bowiem, że stanowić ono może wysokobiałkowy dodatek, pozwalający w znaczący sposób obniżyć koszty produkcji mleka. Gdzie zatem zaopatrzyć się w wysokowartościowe młóto browarniane?

Młóto browarniane zawiera mikro- i makroelementy, witaminy z grupy B oraz witaminy A i E, a także poprawia smakowitość paszy. Na co trzeba zwrócić uwagę, włączając młóto browarniane do jadłospisu zwierząt hodowlanych i gdzie zaopatrzyć się w wysokowartościowy surowiec?

O czym pamiętać, stosując młóto browarniane?

Przede wszystkim pamiętajmy, że nie powinno podawać się zwierzętom bardzo świeżego młóta browarnianego, gdyż mogą wystąpić u nich problemy gastryczne, w tym biegunki. Maksymalna dawka młóta świeżego dla krów dojnych wynosi 6– 8 kg, dla cieląt nie więcej niż 2– 5 kg, natomiast opasy powinny otrzymywać nie więcej niż 2– 3 kg na każde 100 kg masy ciała. Z kolei krowy dojne  nie powinny otrzymywać więcej niż 6–8 kg młóta. Wiąże się to z faktem, iż wysokie dawkowanie młóta obniża poziom tłuszczu w mleku oraz powoduje problemy zdrowotne w stadzie, takie jak obniżenie wskaźników płodności i problemy w okresie okołoporodowym.

U bydła także możemy stosować młóto, którego dawka będzie wynosić ok. 4–5 kg dla loch nisko prośnych i 2-3 kg dla tuczników.

Gdzie zaopatrzyć się w wysokowartościowe młóto browarniane?

W wysokowartościowe młóto browarniane najlepiej zaopatrywać się u sprawdzonych dostawców, takich jak renomowany Dystrybutor Młóta Browarnianego Domino. Jest on liderem w tym segmencie rynku w Polsce i może pochwalić się gronem zadowolonych i usatysfakcjonowanych klientów. Przedsiębiorstwo posiada w sprzedaży mokre wysłodziny o zapachu chleba, pozbawione jakichkolwiek oznak zepsucia, o odpowiedniej, potwierdzonej badaniami ilości składników odżywczych.

Liczy się także sposób transportu młóta. Potrzebne będą specjalistyczne samochody oraz numer i zezwolenie od Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Ponadto warto znaleźć dostawcę, oferującego korzystne warunki finansowe oraz korzystną umowę na dostawę młóta. Szukajmy firm, które oferują możliwość kupna młóta w lecie, a dostarczenie go także w zimie lub kontrakt terminowy za zakup młóta.

Niektóre firmy dla stałych klientów przewidują możliwość ustalenia cen stałych w dłuższym terminie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]