Dzięki dobrze zaaranżowanej garderobie w niejednym domu panuje porządek. Nie zawsze jednak istnieje możliwość, by przeznaczyć na nią oddzielne pomieszczenie. Nic nie szkodzi! Garderobę możesz stworzyć na przykład w przedpokoju bądź sypialni. Które z tych miejsc sprawdzi się lepiej? I czy duża przestrzeń jest rzeczywiście niezbędna?

Garderoba w przedpokoju

Bardzo często urządza się garderobę w przedpokoju. Czego nie powinno w niej zabraknąć? Na pewno wieszaków na wierzchnie okrycia, półek na czapki i szaliki, szafki na buty, a także lustro. Przyda się jeszcze siedzisko, na którym usiądziesz choćby podczas wkładania obuwia. Garderoba umożliwia posegregowanie sezonowych ubrań oraz innych dodatków. Musisz szybko sięgnąć po płaszcz czy kurtkę i sprawnie wyjść z domu? Wystarczy kilka sekund! Czy zatem garderoba w przedpokoju zawsze jest trafionym pomysłem? Jeśli służy do przechowywania grubszych ubrań – niewątpliwie tak. Trzeba zdać sobie sprawę, że po bluzki, spódnice czy spodnie zazwyczaj sięga się tuż po przebudzeniu. Dlatego warto wygospodarować miejsce na garderobę również w sypialni.

Garderoba w sypialni

Aby urządzić funkcjonalną garderobę w sypialni, nie trzeba dysponować ogromnym metrażem. To kwestia umiejętnego zorganizowania przestrzeni, wykorzystania wszelkich zakamarków. Każde pomieszczenie w domu, nawet to najmniejsze, można umeblować z pomysłem! – mówi ekspert z firmy Iceberg oferującej projektowanie mebli na zamówienie oraz ich montaż.

Nie otworzysz drzwi do szafy osadzonych na zawiasach, ponieważ kilka centymetrów od nich znajduje się łóżko? Rozważ wstawienie drzwi przesuwnych. Twoje ubrania nie mieszczą się na półkach? Wypróbuj inną metodę składania odzieży, na przykład KonMari – koszulki przechowywane w pozycji pionowej zajmują mniej miejsca! Czasami warto zmienić swoje przyzwyczajenia, dokonać zmian. Jeśli potrzebujesz pomocy, pomyśl o garderobie na wymiarDoświadczeni fachowcy uwzględnią Twoje potrzeby i, tworząc projekt, wybiorą najlepsze rozwiązania. Codzienne stroje na wyciągnięcie ręki to przede wszystkim wygoda. Skończ z porannym bieganiem w pidżamie po domu tuż przed wyjściem do pracy i szukaniem potrzebnych rzeczy!

Zatem przedpokój czy sypialnia?

Odpowiedź brzmi: i przedpokój, i sypialnia – przestrzeń na przechowywanie ubrań zdecydowanie przyda się w obu pomieszczeniach. W sypialnianej garderobie z pewnością sprawdzi się komoda (choćby na bieliznę), w przedpokoju zaś szafa, w której powiesimy na przykład długie swetry. Chcesz optycznie powiększyć pomieszczenie? Wybierz lustrzane fronty mebli. To od Ciebie zależy, jak urządzisz garderobę!

Rate this post