Garderoba jest przestrzenią, która powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby umożliwić wygodne przechowywanie odzieży i ulubionych dodatków. Ważne jest, aby znalazły się w niej funkcjonalne i estetyczne meble, które pomieszczą najważniejsze przedmioty. Poniżej sprawdzamy, gdzie warto zaaranżować domową garderobę i podpowiadamy, jakie meble powinny się w niej znaleźć. Zachęcamy do lektury.

Jakie miejsce jest odpowiednie na garderobę?

Każde mieszkanie powinno mieć wydzieloną garderobę, w której będzie można przechować najważniejsze dodatki. Jej lokalizacja powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb domowników, ale też powinna uwzględniać wielkość pomieszczenia. W przypadku niewielkiej przestrzeni dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie garderoby z częścią toaletową lub sypialnianą, gdzie podczas szykowania się do wyjścia będzie można z łatwością znaleźć ulubione dodatki i odzież.

Garderoba może być też urządzona w oddzielnym pomieszczeniu o dowolnej wielości. Ważne jest jednak, aby znalazły się w nim pojemne meble, które pomieszczą najważniejsze elementy garderoby. Domową garderobę można też zaaranżować w przedpokoju, gdzie warto umieścić dużą szafę z przesuwnymi drzwiami z lustrem. Dzięki temu nie będzie ona widoczna po wejściu do mieszkania i pomieści wszystkie akcesoria.

Po znalezieniu odpowiedniego miejsca na garderobę, warto też wybrać meble, w których będzie można umieścić najważniejsze dodatki. Jedną z firm, która zajmuje się projektowaniem mebli do garderoby, jest Zakład meblowy Bis Meble.

Jakie meble warto umieścić w domowej garderobie?

Nieodłącznym elementem każdej domowej garderoby są meble. Powinny być one dobrane do wielości pomieszczenia, ale też powinny być pojemne i funkcjonalne. W przypadku niewielkiej lub niewymiarowej garderoby dobrym pomysłem mogą okazać się meble do garderoby na indywidualne zamówienie. Są one projektowane zgodnie z oczekiwaniami klienta i dopasowywane do kształtu i wielkości garderoby.

W domowej garderobie nie może zabraknąć szafek z półkami, a także regałów, w których można uporządkować ubrania i podzielić je na wybrane kategorie. W garderobie powinna się też znaleźć duża szafa, w której można powiesić ulubione bluzy i swetry, a także najczęściej używane elementy stroju. Urządzając garderobę warto też pamiętać o regałach z szufladami, w których można umieścić najważniejsze dodatki i bieliznę. Dobrym pomysłem mogą być też meble z dodatkowymi schowkami i organizerami, które również ułatwią zachowanie porządku w garderobie.

Rate this post