Przeprowadzki, choć zazwyczaj towarzyszą im pozytywne emocje i zmiany, mogą sprawiać trudności. Największe powodują meble – stare mieszkanie trzeba opróżnić, choć nowe nie jest jeszcze przygotowane na to, aby je w nim ustawić. Meble należą do przedmiotów o sporych rozmiarach, więc ciężko o odpowiednie miejsce na przechowanie, zwłaszcza gdy są nowe lub darzymy je sentymentem. Gdzie przechowywać meble na czas przeprowadzki?

Piwnica, garaż, a może pomieszczenie gospodarcze?

Te miejsca jako pierwsze przychodzą nam na myśl, gdy trzeba przez krótki okres składować rzeczy o dużych gabarytach. Wystarczy je przetransportować we wskazane miejsce, a następnie, po kilku dniach lub tygodniach, zabrać pod swój nowy adres. To niestety jest dobry pomysł. Garaże, piwnice czy pomieszczenia gospodarcze to w zdecydowanej większości miejsca, w których jest brudno i panuje spora wilgoć, a te z kolei mogą naszym meblom bardzo zaszkodzić. Nie trzeba tłumaczyć, jak zgubny jest wpływ wilgoci na drewniane i metalowe konstrukcje, stelaże, tapicerowane meble czy obrazy. Dodatkowo składując meble w tych miejscach, należy mieć na uwadze, że są one narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych – wystarczy dziura w zadaszeniu lub gwałtowna ulewa, aby pomieszczenia były zalane. Jeżeli nasze rzeczy zostaną zawilgocone, pozostają nam dwie opcje: profesjonalne pranie chemiczne albo śmietnik.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że garaże czy piwnice nie należą do miejsc specjalnie pilnowanych czy zabezpieczanych. Włamać się do piwnicy w bloku czy wolnostojącego, blaszanego garażu to żaden problem, dlatego nie są to dobre miejsca do przechowywania wartościowych mebli czy rzeczy. Nie zapominajmy również o gryzoniach, z którymi niemal we wszystkich tego typu pomieszczeniach należy walczyć. Odchody szczurów czy myszy są niczym w porównaniu do zniszczeń, jakie są w stanie spowodować – w końcu kto chciałby, aby ich nowa kanapa lub ukochany fotel były całe podziurawione? Proszenie o pomoc rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów także nie jest rozsądne. Co prawda nasz problem zostanie rozwiązany, ale wówczas nasze meble i rzeczy będą zagracać ich prywatną przestrzeń, tym samym utrudniając im korzystanie z ich własnych pomieszczeń czy sprzętów.

Self storage – przechowywanie mebli na własnych zasadach

Self storage to usługa, która pojawiła się w Polsce stosunkowo niedawno, jednak szybko znalazła swoich zwolenników i dla wielu z nich stanowiła spore ułatwienie. To samoobsługowe magazyny, które możemy wynająć na określony czas i w nich składować meble na czas przeprowadzki. Można w nich przechowywać zarówno własność firmową, jak i prywatną. W magazynach self storage można przechowywać niemal wszystko, oczywiście za wyjątkiem zwierząt, roślin, produktów żywnościowych czy materiałów łatwopalnych i wybuchowych. Osoba wynajmująca może zdecydować się na wynajęcie jednego lub więcej magazynów o różnych wielkościach i ma do nich nieograniczony, całodobowy dostęp przez cały okres trwania usługi.

Magazyny samoobsługowe znajdują się zawsze na zamkniętym, strzeżonym terenie. Obiekt jest monitorowany przez firmę ochroniarską, a dostęp do magazynów mają jedynie osoby uprawnione, posiadające klucze czy specjalny, wydawany wynajmującym indywidualnie kodKontenery ustawione są na przestronnym parkingu, więc nie ma problemu z podjechaniem samochodem pod sam magazyn oraz załadunkiem czy rozładunkiem. Umowa najmu jest prosta i przejrzysta, opłata jest stała, a samo rozwiązanie jest ekonomiczne i wygodne – dodaje nasz rozmówca z firmy Best Storage, oferującej wynajem magazynów samoobsługowych w Warszawie.

Zalety przechowywania mebli w magazynach samoobsługowych


Magazyny self storage pozwalają nam pozbyć się stresu związanego z przeprowadzką. Możemy je wynająć na dowolny czas. Jeżeli znajdujemy się w sytuacji, w której nasze stare mieszkanie zostało już zdane i nie wiemy, kiedy będziemy w stanie przenieść się do nowego, możemy korzystać z magazynu tak długo, jak długo będzie taka potrzeba. Różne rozmiary magazynów pozwalają na wybranie takiego, który swobodnie pomieści nasze meble, ale i pozostałe rzeczy. Nie musimy się martwić o ich bezpieczeństwo, ponieważ kontenery są pilnie strzeżone i chronione przed ewentualnymi próbami włamania.

Często też zdarza się, że zawierając umowę najmu magazynu, otrzymujemy dostęp do szeregu udogodnień, jak ręczne wózki paletowe czy wózki platformowe, aby w komfortowy sposób przenosić ciężkie przedmioty. W przypadku przechowywania mebli bardzo ważne są odpowiednie warunki. Magazyny samoobsługowe są czyste oraz utrzymuje się w nich stałą, optymalną temperaturę. Parametry takie jak temperatura czy wilgoć są kontrolowane, więc nie ma obaw, że w magazynie pojawi się wilgoć, która zniszczy nasze meble czy sprzęty. Ryzyko ataku szkodników również jest znikome. 

Rate this post