Zima to pora roku, kiedy chętnie wybieramy się na urlop. Z jej uroków korzystają miłośnicy sportów zimowych oraz osoby kochające górskie krajobrazy. Tak, jak latem najczęściej wybieramy się nad morze, tak zimą chętnie odwiedzamy z kolei górskie miejscowości. Aby zimowy wyjazd był udany i pozwolił nam się zrelaksować, należy jednak wybrać właściwe miejsce na nocleg. Gdzie warto wypoczywać zimą?

Noclegi zimowe w górskich pensjonatach

Pensjonaty to miejsca, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów. Jako miejsce swojego zakwaterowania najczęściej wybierają je osoby, które chcą być bliżej przyrody oraz nie lubią zgiełku charakterystycznego dla hoteli. Wybierając pensjonat na miejsce swojego noclegu, możemy poznać bliżej kulturę oraz tradycję miejscowości, w której wypoczywamy, skosztować oryginalnych potraw kuchni regionalnej oraz skorzystać z dodatkowych atrakcji. Pensjonaty w zimie bardzo często organizują bowiem kuligi i inne ciekawe rozrywki, z których warto skorzystać podczas zimowego pobytu. Właścicielami pensjonatów są zazwyczaj osoby miejscowe, z którymi możemy także porozmawiać o lokalnych zwyczajach i tradycjach, a dzięki temu lepiej poznać miejsce, które odwiedziliśmy. Pensjonat zimą to także świetny wybór dla osób aktywnych, które poszukują bliskiego kontaktu z przyrodą, chcą odpocząć od wielkomiejskiego zgiełku i zdobyć nowe doświadczenia. Ich zaletą jest także kameralna atmosfera, pensjonaty to bowiem zazwyczaj niewielkie obiekty turystyczne, w których zakwaterowanie znajduje kilku lub kilkunastu turystów. Jednym z takich pensjonatów, często polecanym, jest Willa pod Miedzą, znajdująca się w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zimowe noclegi w nowoczesnych hotelach

Alternatywą do kameralnych pensjonatów są z kolei nowoczesne hotele, które zimą mają wiele do zaoferowania swoim gościom. Jeśli szczególnie cenimy sobie wygodę, dostęp do wielu atrakcji i udogodnień, hotel będzie doskonałym miejscem do rezerwacji noclegu. W zimie w hotelach możemy bowiem skorzystać z nowoczesnego SPA, term, kąpieli w basenach, masaży i wielu innych udogodnień, które pozwolą nam poczuć się wyjątkowo zrelaksowanymi oraz przyjemnie spędzić czas. Wypoczynek w hotelu to także idealny pomysł dla rodzin z dziećmi, gdyż na najmłodszych gości także czekają liczne atrakcje. Podczas gdy dzieci bawią się pod opieką opiekunki, ich rodzice mogą skorzystać z atrakcyjnych zabiegów pielęgnacyjnych, zjeść kolację w restauracji czy poćwiczyć w hotelowej siłowni. Wybór hotelu to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie przebywanie w kontakcie z innymi ludźmi oraz niekoniecznie chcą spędzać dużo czasu na zewnątrz. Hotel oferuje zimą bowiem tak wiele atrakcji, że z powodzeniem możemy spędzić większą część naszych ferii zimowych w jego wnętrzu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]