Kuchnia stanowi serce każdego domu, dlatego często poszukujemy nietypowych pomysłów na jej aranżację. Jeżeli masz dość nudnych dekoracji, które znajdziesz w tysiącach innych domów, chcesz poprawić funkcjonalność pomieszczenia i zawsze pamiętać o ważnych sprawach, to sprawdź, jak odmienić swoje życie i wygląd kuchni, dzięki tablicy korkowej.

Korek od wielu lat nie wychodzi z mody, jednak położony na całej powierzchni ścian lub podłóg może nie tylko przytłaczać, ale także generować spore wydatki, a przecież szukamy sposobu na tanią metamorfozę, a nie generalny remont. Z tego względu skupmy się na funkcjonalności tablic korkowych, które doskonale wpisują się w kuchenną przestrzeń i na dodatek mogą służyć nie tylko, jako dekoracja, ale także podręczne centrum dowodzenia i obowiązkowy gadżet dla wszystkich zapominalskich!

Zalety korzystania z tablic korkowych

Tablice korkowe w różnym rozmiarze najczęściej kupujemy do pokojów naszych dzieci lub domowego gabinetu do pracy, ale dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności sprawdzą się one także w kuchni.

Jakie są zalety tablic korkowych? Na pewno główną zaletą korka jest jego naturalne pochodzenie, antyalergiczność oraz łatwość utrzymania w czystości, co sprawia, że nawet kuchenne zabrudzenia nie wpłyną w negatywny sposób na wygląd Twojej tablicy korkowej. Ponadto korek idealnie komponuje się nie tylko z tradycyjnym wystrojem, ale także sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach, więc nie musisz obawiać się, że fronty na wysoki połysk czy wyjątkowo eklektyczny i surowy wystrój kuchni będą się „gryzły” z naturalnym pięknem korkowej tablicy.

Co więcej, możesz zawsze dopasować rodzaj ramy do Twoich indywidualnych potrzeb – tablica korkowa w drewnianych ramach doskonale będzie współgrała z drewnianymi frontami szafek, natomiast w ramie aluminiowej idealnie skomponuje się z nowoczesnym wystrojem. Nie wierzysz? Sprawdź i poszukaj inspiracji – wielu dekoratorów wnętrz poleca tablice korkowe, jako dekorację każdego pomieszczenia w domu, więc na pewno znajdziesz wiele pomysłów na ich wykorzystanie i co ważne nie pożałujesz dokonanych zakupów!

Tablice korkowe mogą służyć zarówno za tło do niebanalnych dekoracji z plakatów, wykorzystanych biletów lotniczych, kolekcjonerskich biletów na koncerty czy zdjęć i prac plastycznych Twoich dzieci, jak i spełniać jedynie funkcję planera, kalendarza i notatnika w jednym. Dzięki tablicy korkowej do kuchni w końcu przypomnisz sobie, jak wyglądają drzwi Twojej lodówki, dotychczas ukryte pod warstwą ważnych notatek lub karteczek z numerami telefonów i listami zakupów oraz spraw do załatwienia.

3 sposoby na tablicę korkową w kuchni:

Tablica korkowa, jako dekoracja

Tablica korkowa do kuchni może służyć między innymi za dekorację. Dzięki możliwości korzystania z kolorowych pinezek bez problemu przyczepisz do niej ulubione zdjęcia, otrzymane od znajomych pocztówki, a także rysunki wykonane przez Twoje dzieci. Jeżeli zechcesz zmienić zawartość tablicy, nie musisz obawiać się, że pozostaną na niej jakiekolwiek ślady – powierzchnia korka doskonale maskuje miejsca po pinezkach i sprawia, że tablica zawsze nienagannie się prezentuje.

Tablica korkowa, jako podręczna książka kucharska

Dużo gotujesz? Masz dość tłustych plam w książkach kucharskich, przechowywania gazet i magazynów, aby móc wrócić do ciekawego przepisu oraz ciągłego korzystania ze smartfona czy tabletu podczas gotowania? Tablica korkowa usprawni Twoje życie – wystarczy, że wytniesz przepis z gazety, przepiszesz z książki kucharskiej lub wydrukujesz i przypniesz na tablicy korkowej, a zawsze będziesz mieć go pod ręką!

Tablica korkowa, jako planer codziennych obowiązków

Zapominasz o rachunkach do zapłaty? Nie możesz przypomnieć sobie, kiedy masz iść do lekarza lub fryzjera? A może szukasz sposobu na ograniczenie niepotrzebnych wydatków na żywność, która później zalega w lodówce? Z tablicą korkową, zawsze będziesz mieć w zasięgu wzroku listę ważnych spraw do załatwienia, listę zakupów, do której dopiszesz jedynie kończące się produkty, a także wszystkie inne niezbędne Tobie i Twoim bliskim informacje!

Gdzie znajdziesz wysokiej jakości tablice korkowe do kuchni? Jedynie w sklepie tablice-magnetyczne.com, który oferuje wysoką jakość produktów oraz konkurencyjne ceny! Sprawdź i przekonaj się, że warto postawić na proste i sprawdzone rozwiązania, które dzięki Twoim pomysłom oraz kreatywności staną się niepowtarzalną dekoracją Twojej domowej przestrzeni!

[avg] ([per]) [total] vote[s]