O zaletach fototapet montowanych na ścianach napisano niejedno. Nieco mniej oczywistym rozwiązaniem wciąż są natomiast fototapety na… drzwi. Jeśli chcemy niebanalnie wzbogacić nasze wnętrze, zdecydowanie powinniśmy rozważyć wybór takiej właśnie ozdoby – zanim będzie obecna w niemal co drugim domu! A nawet gdy już fototapety na drzwiach staną się czymś powszechnym, liczba dostępnych wzorów sprawi, że wciąż zachowają swój niepowtarzalny charakter.

Dzięki fototapecie, klasyczne, być może nieco nudne drzwi do pokoju przemienią się na przykład w drzwi do londyńskiej budki telefonicznej lub do łodzi podwodnej. Jak dowiadujemy się w sklepie Kraina Barw, mogą też udawać dodatkowe okno z pięknym widokiem albo prezentować wijącą się uliczkę, której koniec znika w oddali.

Atrakcyjne i funkcjonalne

Szczególnie dwa ostatnie motywy – ale też te bardziej abstrakcyjne, trójwymiarowe – oprócz bycia oryginalną ozdobą przydadzą pomieszczeniu głębi, w razie potrzeby poprawiając proporcje wnętrza. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by dzięki fototapecie wtopić niejako drzwi w ścianę, tworząc w ten sposób niewidoczne, „sekretne” przejście.

Fototapetą ozdobić da się zresztą nie tylko drzwi do pokoju, ale też na przykład te do lodówki czy szafy. Zwłaszcza jeśli noszą one widoczne ślady użytkowania, które fototapeta jest w stanie doskonale zamaskować, nadając starym drzwiom drugie życie. Ukryjemy też pod nią chociażby fakt, że po remoncie czy wykończeniu mieszkania lub domu drzwi wewnętrzne okazały się niekoniecznie pasować do ogólnego wystroju…

Przyjazne dla użytkownika

Tym bardziej, że zakup dedykowanej im fototapety – o wiele tańszej niż wymiana źle dobranej stolarki – nie stanowi istotnego obciążenia dla portfela. Z tego samego powodu nie jest też problemem zastąpienie po pewnym czasie jednego motywu drugim, gdyby pierwszy miał się nam po pewnym czasie znudzić. Oto sposób na to, by niewielkim kosztem uzyskać efektowną odmianę w aranżacji przestrzeni.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest również prostota jego aplikacji. Nie trzeba być majsterkowiczem, żeby zamontować fototapetę na drzwiach w zaledwie pół godziny – bez zbędnego bałaganu i nerwów. Skoro natomiast o bałaganie i nerwach mowa, warto wspomnieć też o praktycznie bezproblemowej eksploatacji fototapety na drzwi. Zwłaszcza w wersji laminowanej jest ona całkiem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ewentualne zabrudzenia usuniemy zaś bez trudu wilgotną szmatką lub gąbką.

Uniwersalne rozwiązanie

Wszystko to sprawia, że fototapeta na drzwi to wybór idealny nie tylko do sypialni i salonu, ale też choćby do pokoju dziecięcego (gdzie przedstawiać może jakiś bajkowy motyw) oraz do sklepów, biur czy lokali gastronomicznych, których wystrój potrafi stosunkowo często się zmieniać. U dobrego dystrybutora zaopatrzymy się w fototapety perfekcyjnie dopasowane do wymiarów naszych drzwi, niezależnie od tego, czy chodzi o drzwi tradycyjne, przesuwne, łamane, czy też może przeszklone.