Flower boxy, jako pomysł na obdarowanie kogoś kwiatami, przywędrowały do nas ze wschodu. Kwiaty w pudełkach bardzo chętnie zamawiane i wręczane są np. w Rosji. Takie rozwiązanie oprócz walorów estetycznych posiada również wiele cech praktycznych. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega fenomen kwiatów w pudełku oraz komu i kiedy warto je wręczać.

Praktyczne i estetyczne rozwiązanie

Flower boxy stają się popularne także i w naszym kraju. Z każdym rokiem zdobywają coraz więcej fanów. Flower boxy stanowią bowiem niezwykle praktyczne rozwiązanie. Można o nich powiedzieć, że są trwałe oraz bezproblemowe. Na czym polega ich fenomen?

Jak wyjaśnia nam nasza rozmówczyni z kwiaciarni KwiatyUpomniki.pl w Rybniku:

Kwiaty w pudełku nie wymagają już wazonu, codziennego zmieniania wody, a także podcinania końcówek czy specjalnej pielęgnacji. Cięte kwiaty układane są w pudełkach na specjalnej gąbce florystycznej, która nasączana jest wcześniej odpowiednimi preparatami oraz odżywkami. Te specyfiki skutecznie spowalniają rozwój bakterii, a tym samym przedłużają żywotność kwiatów. Rośliny, które są świeże oraz odpowiednio przygotowane, mogą przetrwać nawet dwa tygodnie. Co istotne, kwiaty w pudełkach nie umierają tak, jak kwiaty w wazonach. Mianowicie nie więdną ani nie gniją, tylko usychają. Dzięki temu, amatorzy suszonych kompozycji, mogą zachować taki box i nadal się nim cieszyć przez długi czas.

Pośród wielu rodzajów pudełek bardzo chętnie wybierane są te w kształcie walca, serca oraz koperty. Mogą być one w różnych kolorach oraz wzorach. Jeśli zaś chodzi o rozmiar to można zamówić flower box, który mieści w sobie od pięciu do kilkudziesięciu czy nawet setki kwiatów. Pudełka można wypełnić kwiatami do krawędzi tak, aby mogło się ono zamknąć. Wówczas taki flower box może występować z powodzeniem w roli prezentu niespodzianki. Można również zrezygnować z wieczka i umieścić w pudełku kwiaty w taki sposób, że ich główki będą wystawały ponad jego brzegi.

Profesjonalne boxy powinny być dobrej jakości, czyli wyprodukowane z prasowanego kartonu. Taki karton jest bowiem wodoodporny, a jednocześnie wygląda bardzo estetycznie i elegancko. Z powodzeniem może wówczas pełnić rolę wazonu. Jeśli znamy dobrze obdarowywaną przez nas osobę, możemy nawet wtedy odpowiednio dobrać pudełko do stylu aranżacji jej mieszkania.

Dla kogo i kiedy?

Bukiety bardzo często pełnią funkcję dodatku do prezentu. Flower box zaś z uwagi na swoje właściwości może być prezentem sam w sobie. Najczęściej zamawiane są przez panów, którzy obdarowują nimi ważne dla nich kobiety w wyjątkowych dniach takich jak np. zaręczyny. Nierzadko pudełka z kwiatami panie otrzymują także w Walentynki czy Dzień Kobiet. Flower box to także idealny prezent na urodziny oraz imieniny, szczególnie dla osoby, która uwielbia kwiaty. Pomiędzy kwiatami można również ukryć dodatkowy prezent w postaci słodyczy, biżuterii czy perfum.

Takie rozwiązanie może okazać się również bardzo praktyczne w roli prezentu ślubnego. Kwiaty bowiem nie zwiędną w bagażniku auta młodej pary czy świadków, jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach. Będąc w pudełku przetrwają, a umieszczona w nim odpowiednio koperta ze ślubną kartą czy pieniędzmi nie zamoknie.

Wreszcie flower boxy to także rozwiązanie, które sprawdzi się jako dekoracja wnętrza. Stąd pudełka z kwiatami popularne są w takich miejscach jak sale weselne, salony piękności czy hotele.

[avg] ([per]) [total] vote[s]