Fartuch do zadań specjalnych przyda się podczas prac w ogrodzie oraz ochroni odzież w czasie codziennych robót domowych. W pojemnych kieszeniach każdy majsterkowicz pomieści swoje narzędzia i gadżety, a odporny na zniszczenia materiał sprosta wymaganiom najbardziej wymagających mężczyzn. Komfort użytkowania fartucha wynika z możliwości jego dopasowania do sylwetki.

Cechy fartucha do zadań specjalnych

Fartuch dla majsterkowicza powinien być przede wszystkim wytrzymały i odporny. Niezależnie od czynności w nim wykonywanych, powinien zapewnić optymalną ochronę przed zniszczeniami odzieży. Jak podkreślają właściciele Pracowni Dwa Borsuki, fartuch roboczy powinien być wodoodporny, dlatego najczęściej wykonywany jest z mocnej tkaniny poliestrowej podgumowanej. Fartuchy wychodzące spod igły pracowni spełniają założenia filozofii zero waste. Oznacza to, że wszystkie produkty wykonywane są z tkanin przeznaczonych do wyrzucenia. Niepotrzebne skrawki materiału zyskują w pracowni nowe oblicze, a z tkaniny odrzuconej w innej szwalni ze względu na niewielkie skazy, powstaje unikatowy fartuch roboczy wodoodporny.

Fartuch dla majsterkowicza powinien posiadać odpowiednią ilość pojemnych kieszeni, które pomieszczą wszystkie niezbędne podczas prac przyrządy. Dobrze, jeśli fartuch ma wszyte miejsce na długopisy i drobne przedmioty takie jak śrubokręt, nożyczki lub scyzoryk, które muszą być zawsze pod ręką. Ważną cechą fartucha jest także możliwość regulacji oraz dopasowania go do sylwetki. Dla większego komfortu użytkowania, fartuch powinien mieć przyjemną w dotyku podszewkę.

Dla kogo przeznaczony jest fartuch roboczy?

Fartuch do zadań specjalnych przeznaczony jest głównie dla mężczyzn. Idealnie nadaje się do wykonywania codziennych czynności w ogrodzie oraz podczas majsterkowania w garażu. Fartuchy mają wszechstronne zastosowanie, w zależności od potrzeb użytkownika. Bez obaw można w nim ciąć drzewo na cyrkularce, spawać w garażu i malować ściany. Przyda się także w czasie wiosennych porządków w ogrodzie.

Profesjonalne fartuchy robocze znajdują także zastosowanie w przemyśle. Jest to typ odzieży roboczej ochronnej, która używana jest w gastronomii, ponieważ chroni przed działaniem wilgoci, tłuszczy i enzymów. Wszystko za sprawą wytrzymałości tkaniny poliestrowej powlekanej PVC. Materiał może być użytkowany w mokrych środowiskach pracy oraz ujemnych temperaturach, które nie powodują jego kruszenia.