Czas przeprowadzki do nowego miejsca zamieszkania lub przeprowadzki prowadzonej przez siebie firmy do nowego biura to zawsze dość nerwowy okres, w którym trzeba się zająć mnóstwem rzeczy. W trakcie planowania i zajmowania się organizacją wszystkich niezbędnych do wykonania przeprowadzki elementów nie mamy nawet czasu na to, żeby cieszyć się perspektywą przenosin do nowego miejsca. Można jednak sobie znacznie pomóc w przygotowywaniach i w samej przeprowadzce korzystając z pełnego zakresu usług świadczonych przez wysokiej klasy firmy transportowe, które specjalizują się w wykonywaniu przeprowadzek.

Jakie wyzwania czekają na nas podczas planowania przeprowadzki?

Planując przeprowadzkę, obojętnie czy swoją do nowego domu lub mieszkania, czy przeprowadzkę firmy do nowego biura, osoba, na której barkach spoczywają wszystkie obowiązki związane z  przygotowaniem wszystkich niezbędnych akcesoriów i ogarnięciem wszystkich terminów, ma zawsze pełne ręce roboty. Jest to naprawdę bardzo trudne zadanie, z którym, żeby sobie poradzić trzeba mieć dużo wolnego czasu i dużo zdolności organizacyjnych. Przede wszystkim trzeba mieć czas i możliwości, żeby przywieźć do swojego domu lub do starego biura niezbędną ilość kartonów, pudeł, toreb oraz akcesoriów do ich zabezpieczenia podczas transportu. Musimy więc się zaopatrzyć także w odpowiednią ilość folii stretch, folii bąbelkowej oraz taśm klejących, a jeżeli w trakcie pakowania swojego dobytku czegoś zabraknie, będziemy musieli także udać się do sklepu, żeby zaopatrzyć się w jeszcze więcej akcesoriów. W kolejnym etapie oczywiście będziemy musieli także umieć dobrze wykorzystać wszystkie nagromadzone akcesoria do dobrego zapakowania całego swojego mienia.

Kolejnym elementem, o który będziemy musieli zadbać planując przeprowadzkę, będzie zorganizowanie transportu, którym przewieziemy wszystkie spakowane rzeczy, meble, sprzęt elektroniczny czy nagromadzone przez lata elementy dekoracyjne i kwiaty doniczkowe. Musimy przy tym pamiętać, żeby zrobić to odpowiednio wcześnie i dopasować do umówionego terminu transportu wszystkie inne prowadzone działania. Rzadko bowiem zdarza się tak, że firma transportowa, która byłaby w stanie zająć się transportem wszystkich naszych rzeczy, ma wolne terminy w najbliższym czasie. Po transporcie naszych rzeczy i wniesieniu ich do nowego mieszkania lub biura, trzeba będzie je jeszcze oczywiście rozpakować.

Na czym polegają usługi ekskluzywnych przeprowadzek?

Skorzystanie z usług ekskluzywnych przeprowadzek pozwoli nam na uniknięcie wielu, a jeżeli skorzystamy z usług naprawdę dobrej firmy, to ze wszystkich wskazanych wyżej elementów. Jedną z najlepszych na rynku firm, które specjalizują się w wykonywaniu przeprowadzek firm i osób prywatnych jest firma Global Service, która zajmuje się wykonywaniem zarówno przeprowadzek krajowych, jak i międzynarodowych. W jej ofercie znajdują się różne pakiety przeprowadzek, które zawierają różne elementy. Pakiet ekskluzywny, który w ofercie tej firmy nosi nazwę Excvlusive, obejmuje wszystkie działania, które trzeba wykonać w trakcie przygotowań oraz w trakcie samej przeprowadzki.

Przed przeprowadzką przedstawiciel firmy przyjeżdża do domu, mieszkania lub do biura klienta, żeby na własne oczy ocenić jak bardzo skomplikowane będą wszystkie wykonywane później działania. Ocenia jak duży samochód lub samochody będą musiały zostać użyte, żeby móc szybko przewieźć wszystkie rzeczy oraz jak dużo kartonów i innego rodzaju materiałów pakowych będzie trzeba przywieźć na miejsce, żeby dać radę bez problemu spakować wszystkie rzeczy. Co więcej, jeżeli będziemy mieli takie życzenie, firma transportowa będzie mogła się zająć także samym pakowaniem wszystkich lub chociaż części naszych rzeczy. Na pewno warto jest jej powierzyć spakowanie wszystkich posiadanych przez nas delikatnych rzeczy, czyli m.in. szklanych naczyń, sprzętu elektronicznego czy obrazów.

Zniesienie, transport zapakowanych i zabezpieczonych rzeczy oraz ich wniesienie do nowego domu lub biura jest oczywiście głównym elementem każdej usługi przeprowadzkowej, dlatego na ten temat nie będziemy się jakoś szczególnie rozpisywali. Najlepsze firmy, które specjalizują się w wykonywaniu przeprowadzek, mogą się jednak za nas zająć także utylizacją mebli, sprzętu elektronicznego czy innego rodzaju rzeczy, których nie chcemy ze sobą zabierać do nowego miejsca zamieszkania lub do nowego biura.

Wróćmy jednak do samej przeprowadzki. Po wniesieniu naszych rzeczy do miejsca docelowego, firmy wykonujące ekskluzywne przeprowadzki na nasze życzenie mogą nas także rozpakować w nowym domu lub w biurze, poustawiać wszystkie przywiezione meble oraz podłączyć wszystkie urządzenia elektryczne.

Tego typu, ekskluzywne usługi obecnie znajdują coraz więcej chętnych. Klienci są bowiem coraz bardziej wymagający i coraz chętniej są gotowi zapłacić trochę więcej pieniędzy, żeby samemu nie musieć się męczyć z wykonywaniem ciężkich prac.

[avg] ([per]) [total] vote[s]