Każdy materiał jest inny. Z różnych materiałów tworzone są ciekawe produkty, które można znaleźć na sklepowych półkach. Jednak często jakość materiału nie jest zadowalająca. Dlatego wiele osób poszukuje w Internecie nie tylko ubrań, ale też pościeli.

Różnica między dzianiną a tkaniną

Dzianina to przędza, czyli jedna nitka, tkanina jest złożona z dwóch nitek. To najistotniejsza różnica. Jednak równie ważne jest to, że tkaniny często są mniej przyjemne w dotyku i o wiele częściej nie przepuszczają powietrza. Natomiast dzianiny są w tych kwestiach wręcz niezastąpione. Oba materiały włókiennicze są przydatne, jednak oba dają inny efekt. 

Dzianina bawełniana jest tym rodzajem materiału, który dla krawcowych jest materiałem idealnym. Dlaczego? Otóż tworzenie czegokolwiek z dzianiny jest proste i pozwala na różnego rodzaju poprawki i korekty. 

Pościel z dzianiny bawełnianej

Wybierając pościele z dzianiny bawełnianej, stawiasz na jakość. Komplety pościeli z dzianiny są miękkie. Jeśli wszystko w domu musisz mieć wyprasowane, to dzianinowa pościel okaże się wybawieniem, bo łatwo się ją prasuje. Do tego pościele z dzianiny bawełnianej są dzięki swej miękkości bardzo przyjemne i wygodne w użytkowaniu. 

Dzianina bawełniana sprawia, że pościel jest trwała i zarazem elastyczna. Co bardzo ważne przepuszcza powietrze oraz wilgoć. Jest polecana również dla osób, które mają problemy z alergiami. Pościel bawełniana jest bezpieczna dla alergików.  

Pościele z dzianiny bawełnianej dostępne na oneforme.pl posiadają certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100.

Największy minus pościeli z dzianiny bawełnianej? Trudno go zdefiniować. Może fakt, że aby znaleźć porządną pościel, z takiej dzianiny trzeba poszukać trochę dłużej w sieci.  

Mądry wybór 

Mądry wybór to wybór pościeli, która sprawdzi się przez lata. Pościeli, która nie będzie wymagała niesamowitych środków do prania i delikatnego obchodzenia się z nią podczas suszenia. Warto, wziąć to pod uwagę poszukując pościeli. Niektórzy nie zwracają uwagi na to, że pościel można prać jedynie w niskiej temperaturze i to przy użyciu specjalnych środków. Przy naszej bieliźnie pościelowej nie trzeba dodatkowych rozwiązań. 

Pościel bawełniana pozwala na pranie jej w wysokich temperaturach, co z kolei pozwala na jej porządne oczyszczenie. Do prania można używać standardowych proszków i płynów do płukania. Już samo odpowiednie rozwieszenie pościeli sprawia, że niemalże nie trzeba jej prasować. 

Rate this post