Drzwi wejściowe stanowią prawdziwą wizytówkę każdego domu, dlatego warto zadbać o to, by były one nie tylko bezpieczne i wytrzymałe, ale również stylowe. Wśród wielu pomysłów i designerskich projektów wyróżniają się drzwi z szybą. Gdzie mogą się one sprawdzić? Na jakie przeszklenia postawić i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Okno na świat

Drzwi z szybą będą wyglądać wyjątkowo i oryginalnie, a dodatkowo wpuszczą do Twojego domu więcej światła. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, które narzekają na zbyt ciemny przedpokój lub hol wejściowy. Nawet niewielki przeszklony element w drzwiach lub ich oprawie może z powodzeniem zrekompensować brak okna w korytarzu.

Przezroczysty fragment drzwi będzie również łączył wnętrze domu i jego otoczenie, stanowiąc naturalne i płynne przejście między tymi dwiema przestrzeniami. Stwarzają one możliwość swobodnej obserwacji podwórza czy ogrodu. Szybko zobaczysz też zbliżających się do wejścia kuriera i rozpoznasz gości jeszcze zanim zapukają. 

Design na najwyższym poziomie

Drzwi zewnętrzne z szybą wyróżniają się również pięknym designem. Szklane elementy mogą stanowić duże pole do popisu w kwestii dekoracji fasady budynku, a także jego wnętrza. W zależności od Twoich upodobań oraz stylu aranżacji możesz wybrać idealną kompozycję, kształt, rozmiar czy kolor szyby.

W nowoczesnych, designerskich domach sprawdzi się minimalizm i geometria. Szyby w drzwiach mogą mieć formę pionowych lub poziomych pasków, kwadratów czy prostokątów. Ciekawy efekt da asymetryczna kompozycja. Z kolei miłośników klasyki lub stylu retro zachwycą harmonijne układy oraz okrągłe lub owalne przeszklenia, zwłaszcza z witrażami.

Przeszklenia w drzwiach, niezależnie czy z wykorzystaniem szkła przezroczystego, mlecznego czy barwionego, będą doskonale komponować się z każdym materiałem. Na przykład w połączeniu z drewnem stworzą efekt elegancji, a z kolei w towarzystwie metalu będą wyglądać modnie i futurystycznie.

Drzwi z szybą a bezpieczeństwo

W przypadku drzwi zewnętrznych z szybą może rodzić się pytanie o bezpieczeństwo. Nie ma jednak powodu do obaw. Zastosowane w takich drzwiach szyby zespolone składają się z kilku warstw i posiadają certyfikat antywłamaniowości RC2. Ponadto zapewniają one doskonałą izolację termiczną, obniżając koszty ogrzania domu.

Niepokój czy dyskomfort może również budzić myśl, że ktoś może zajrzeć do środka z zewnątrz. Nie ma jednak powodu do obaw, istnieje kilka rozwiązań tego problemu. Możesz na przykład postawić na niewielkie szklane wstawki w drzwiach, przez które nic nie będzie widać z daleka. Stwarza to również możliwość stworzenia z nich ciekawego wzoru na drzwiach.

Innym rozwiązaniem będą szyby ze szkła mlecznego. Jego półprzezroczysta powierzchnia będzie chronić przed ciekawskimi spojrzeniami, a jednocześnie wpuścisz do wnętrza światło słoneczne. Świetnym pomysłem może okazać się szkło weneckie, którego strona zewnętrzna będzie wyglądać jak lustro.  Nawet osoby wysoko ceniące intymność i chroniące swoją prywatność mogą zdecydować się na drzwi z szybą i spać spokojnie.

Rate this post