Dozowniki mydła to nieodłączny element wyposażenia między innymi toalet publicznych, ale nie tylko. Są wykorzystywane w pomieszczeniach gastronomicznych, w restauracyjnych kuchniach, w gabinetach lekarskich i różnych obiektach higieniczno-sanitarnych. W ofertach firm, które zajmują się dystrybucją dozowników mydła, znajdziemy różnego rodzaju urządzenia, jak pojemniki uruchamiane ręcznie przez przycisk lub dźwignię, dozowniki uruchamiane łokciem oraz dozowniki automatyczne.

Dlaczego warto zdecydować się na dozownik mydła?

Zanim przejdziemy do specyfiki dozowników mydła, postaramy się przekonać, dlaczego jest to dobry zakup. Higiena zawsze powinna być dla nas istotna – jej przestrzeganie chroni nas przed zatruciami i chorobami. Jednym z elementów codziennej higieny jest oczywiście mycie rąk, przede wszystkim po wyjściu z toalety, przed rozpoczęciem przygotowywania posiłków, przed jedzeniem, czy po powrocie ze sklepu, w którym dotykamy monet i banknotów. Dozowniki do mydła pomagają nam zachować higienę. Szczególnie cenione w tej materii są oczywiście dozowniki automatyczne oraz łokciowe, dlatego w kolejnej części artykułu przyjrzymy się właśnie tym urządzeniom.

Automatyczne i łokciowe dozowniki do mydła

Jak mówi nam przedstawiciel z P.H.U Silver Bartłomiej Srebro, automatyczne i łokciowe dozowniki do mydła w płynie lub w pianie są szczególnie polecane w przypadku toalet publicznych, szpitali i placówek medycznych. Nie wymagają naciśnięcia dłonią przycisku, na którym mogą gromadzić się bakterie, czy drobnoustroje. Dozowniki automatyczne najczęściej wyposażone są w czujniki na podczerwień. Urządzenie wykrywa, kiedy zbliżamy do niego dłonie i aplikuje mydło. Podaje standardową dawkę mydła, dlatego jest rozwiązaniem w pełni oszczędnym. Podobne rozwiązanie to dozowniki mydła na fotokomórkę. Za wyjątkowo higieniczne uznawane są również łokciowe dozowniki na mydło. Produkt myjący aplikujemy, trącając lub przyciskając łokciem dźwignię, a więc bez użycia dłoni. Bardzo często w gabinetach lekarskich, gabinetach medycznych, czy salonach fryzjerskich, wykorzystywane są łokciowe dozowniki na płyn dezynfekujący do rąk.

Jakie rozwiązanie wybrać, o tym musimy zdecydować sami. Warto przy tym dodać, że wbrew pozorom automatyczne dozowniki do mydła wcale nie muszą być dużo, dużo droższe od dozowników łokciowych. Najprostsze urządzenia tego typu możemy kupić w cenie kilkudziesięciu złotych. Mogą to być dozowniki podłączane do gniazdka lub na baterie, w obudowach plastikowych lub metalowych, o klasycznym lub nowoczesnym designie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]