Zapchane rury to Twój problem? Wizyta hydraulika wiąże się niekiedy z niemałym wydatkiem , a nie zawsze jest konieczna, ponieważ sami możemy poradzić sobie z zapchaną rurą.

Co zrobić, gdy zapcha się rura albo syfon?

Syfon zapobiega przenikaniu zapachów do naszego mieszkania, a udrożnienie lub przeczyszczenie go wcaale nie jest trudne. Jeśli chcemy go przeczyścić, wystarczy go odkręcić. Pamiętajmy, aby podstawić pod nim jakąś miskę, ponieważ będą na nim, oprócz nieczystości, pozostałości wody. Można go udrożnić tzw. przepychaczką, składającą się z drążka i gumowej czapeczki, lub nowoczesnej – z pneumatycznym mechanizmem. W sklepach możemy dostać również różnego rodzaju chemiczne środki przeczyszczające rury w postaci granulek, które rozpuszczają nieczystości w syfonie. Jednak nie zawsze są one skuteczne i należy uważnie przeczytać ulotkę, gdyż nie są one przeznaczone do każdej instalacji. Takich środków możemy używać nawet profilaktycznie, co pomoże nam zapobieganiu zapychania rur.

Zapchane rury: zapobieganie

Pamiętajmy również o odpowiednim sposobie pozbywania się nieczystości i resztek, np; fusów, resztek jedzenia czy włosów, ponieważ właśnie to jest najczęstszą  przyczyną zapychania się rur. Dzięki temu zapchane rury nie będą Twoją zmorą.