Zakup domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. To także decyzja na wiele lat, o ile nie na całe życie. Jeśli rozważasz kupno domu jednorodzinnego od dewelopera, ale wciąż nachodzą Cię wątpliwości, to ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytasz w nim bowiem o zaletach inwestowania w tego typu nieruchomości od deweloperów. Mamy nadzieję, że pomożemy Ci dokonać słusznego wyboru.

Po pierwsze – nie kupujesz kota w worku

Zakup domu jednorodzinnego od dewelopera to rozwiązanie dla tych osób, które nie mają wyobraźni przestrzennej i trudno im decydować się na inwestycję życia na podstawie planów oraz projektów. Stąd możliwość zobaczenia gotowego domu, namacalnego obiektu, nawet jeśli jest on jeszcze w stanie deweloperskim, pozwala na dokładniejsze wyobrażenie sobie swojego nowego lokum. Wówczas łatwiej jest takim osobom wybrać odpowiedni dla siebie dom.

Jeżeli obawiasz się, że w domu od dewelopera nie będziesz mógł już dokonać żadnych zmian, tak, jak to jest możliwe w przypadku inwestycji w budowę domu, to spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż małe zmiany w domach od deweloperów także są możliwe. Jako przykład niech posłużą statystyki. Mówią one, że duża liczba budowanych domów powstaje na podstawie projektów katalogowych. Przy takich projektach zaś głównie przeprowadzane są niewielkie zmiany takie jak np. ustawienie ścian nośnych. Tego typu zmiany można również przeprowadzać w domach od deweloperów.

Po drugie mały nakład pracy

Jeśli zdecydujesz się na dom od dewelopera, z prac budowlanych do wykonania zostanie właściwie tylko wykończenie domu. To idealna opcja dla tych osób, które nie są za pan brat z tak zwaną budowlanką.

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Immobart, która specjalizuje się w realizacji projektów deweloperskich:

Jeśli podejmujemy decyzję o zakupie domu od dewelopera, duże prace budowlane nas już nie dotyczą. Nie musimy więc zajmować się kopaniem fundamentów czy montowaniem więźby. Owszem, nie ma konieczności posiadania wiedzy na temat każdego najdrobniejszego szczegółu, dotyczącego budowy, jednakże wynajmując fachowców, dobrze jest mieć podstawową choćby wiedzę na ten temat. Bez niej trudno będzie nam bowiem właściwie i skutecznie nadzorować prace.

Wybierając dom od dewelopera, otrzymujemy od niego gotowy dom wraz z gwarancją. Jeśli więc zdarzy się sytuacja, w której powstaną usterki uniemożliwiające zamieszkanie w domu, ma on obowiązek je usunąć. Możemy więc uniknąć sytuacji stresowych, związanych z kontaktem z niekompetentnymi ekipami budowlanymi oraz dodatkowych kosztów.

Po trzecie – mniej formalności i więcej czasu dla Ciebie

Budowa domu wiąże się z szeregiem formalności do wypełnienia. A to, jak wiadomo, zajmuje czas i wymaga od nas poświęcania dużej uwagi. Często również kosztuje nas sporo nerwów. Kupno domu od dewelopera pociąga za sobą znacznie mniej koniecznych formalności. Ponadto zamieszkanie w gotowym domu jest możliwe znacznie szybciej. Nie ma także obowiązku nadzorowania inwestycji, a zatem kolejne nasze zaoszczędzone godziny i dni.

[avg] ([per]) [total] vote[s]