Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła to sposób na skuteczne zmniejszenie opłaty za prąd oraz gaz w domu. Dodatkowo jest to bezobsługowe i przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które nie emituje do atmosfery szkodliwych związków chemicznych. Do swojego działania wykorzystuje w jak największym stopniu energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jakie są zalety z połączenia pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej?

Połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką to dobre i opłacalne rozwiązanie, które cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zwykle stosuje się powietrzne pompy ciepła do ogrzewania lub chłodzenia budynku. Prąd, który potrzebny jest do zasilenia pompy mogą wyprodukować panele fotowoltaiczne. W Toruniu pompy ciepła to nie tylko oszczędne, ale również przyjazne dla środowiska rozwiązanie. Połączenie tych rozwiązań daje także możliwość, aby ogrzewać dom i wodę użytkową przy niskim zużyciu energii w sytuacji, gdy prąd pochodzi z instalacji PV. Równocześnie panele produkują energię, która jest niezbędna do pracy urządzeń RTV oraz AGD.

Jak wpływa połączenie pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej na nowe przepisy prawa?

Rozwiązanie to jest bardzo korzystne zwłaszcza dzisiaj, kiedy od początku kwietnia 2022 roku dla instalacji PV zmieniono zasady rozliczania nadwyżek energii. Obecnie zrezygnowano z systemu opustów. Nowe zasady wymagają, aby nadwyżki sprzedawać do sieci i w razie potrzeby odkupywać je w wyższej kwocie niż sprzedaż. Instalacje fotowoltaiczne, które współpracują z pompą ciepła, zyskują z kolei na tych zasadach, ponieważ czerpią wyprodukowaną ze słońca energię. Dlatego dystrybutor pomp ciepła i paneli fotowoltaicznych Klimar z Torunia cieszy się tak dużym uznaniem wśród Klientów. Można również zainwestować w domowy magazyn energii, jednak jest to w Polsce dość nowe urządzenie, którego instalacja i zakup są bardzo kosztowne.

Czy warto stosować pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną?

Zmiany klimatyczne i negatywne skutki smogu to zjawiska, które zauważyć może coraz więcej mieszkańców nie tylko dużych miast, ale też mniejszych miejscowości. Z tego powodu w ostatnich latach wzrosła popularność urządzeń grzewczych, które czerpią energię z odnawialnych źródeł. Decydując się na inwestycję w pompę ciepła i panele fotowoltaiczne, nie tylko gwarantuje się domownikom wyższy komfort i lepsze warunki do mieszkania, ale się podnosi wartość domu. Dodatkowo, jeśli w trakcie termomodernizacji zakupi się pompę ciepła i panele fotowoltaiczne oraz spełni określone warunki, można liczyć na dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

Rate this post